صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

راشد لطيف مربى تيم ملى کرکت استعفا داد

راشد لطيف مربى تيم ملى کرکت استعفا داد

کرکت بورد افغانستان، استعفاى راشد لطيف مربى پاکستانى تيم ملى کشور را پذيرفت. راشد لطيف که شهروند پاکستان است و يک زمانى کپتان تيم ملى آن کشور نيز بوده است، سال گذشته به حيث مربى تيم ملى افغانستان تعيين گرديده بود.
در يک اعلاميه که به تاريخ ٢٣ جوزا از طرف کرکت بورد افغانستان، به آژانس خبرى پژواک ارسال شده،آمده است که قرار است تيم ملى کرکت افغانستان در ماه آگست، به کانادا سفر نمايد و درآنجا رقابت هاى چهار روزه را به سلسلۀ انترکانتينينتال کپ، با آن کشور انجام دهد.

به گفتۀ منبع، براى آماده گى به اين بازى ها، در نظر گرفته شده است تا براى تيم ملى در ماه آينده (جولاى)، يک کمپ آموزشى در سريلانکا ايجاد شود.
در اعلاميه آمده است که کرکت بورد افغانستان، از راشد لطيف خواسته بود تا به اساس قرارداد، به منظور اشتراک در اين کمپ با تيم ملى به سريلانکا سفر نمايد،اما راشد لطيف از اين سفر خوددارى کرد و از وظيفه اش استعفا نمود.
قرار معلومات منبع،کرکت بورد افغانستان،به دليل اينکه وى از سفر با تيم ملى به سريلانکا خوددارى نمود، استعفاى وى را منظور کرد.
قرارداد راشد لطيف، در ختم ماه جولاى سال جارى ميلادى، به پايان ميرسيد.

منبع گفته است که کرکت بورد افغانستان، با شوراى آسيايى کرکت تماس گرفته است تا يک بازيکن سريلانکا را بطور موقتى به حيث مربى تيم افغانستان تعيين نمايد.در اعلاميه آمده است که کرکت بورد افغانستان، طى يک سال از خدمات و فعاليت راشد لطيف اظهار امتنان مينمايد و کارهاى وى را که در زمينۀ بلند بردن استعدادهاى بازيکنان تيم ملى کشور انجام داده و به آنها آموزش داده است، ستايش ميکند.
ضراب شاه ظهير صاحب امتياز مجلۀ لوبه گفت که راشد لطيف، طى يک سال گذشته هماهنگى خوبى با تيم ملى پيدا کرده بود و بازيکنان نيز با وى آشنا شده بودند.به گفتۀ وى، مربيان جديد از عادات و کاستى هاى بازيکنان آگاه نيستند؛ بنابراين در کوتاه مدت نميتوانند وظيفۀ شان را به درستى انجام دهند.

به گفتۀ ظهير، در جريان مسووليت راشد لطيف، تيم ملى کرکت افغانستان جام بين القاره يى را کسب کرد و همچنان در مسابقات آسيايى چين، مقام دوم را به دست آورد.
جمال احمد يک کارشناس ديگر کرکت گفت که براى تيم ملى افغانستان، بايد مربى تعيين شود که به لسان هاى افغانستان آشنايى داشته و همچنان از بازيکنان نيز شناخت داشته باشد.
گفتنى است که کبيرخان، براى نخستين بار از طرف شوراى آسيايى کرکت، به حيث مربى خارجى براى تيم ملى کشور تعيين شده بود.