صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رقابتهاى انتخابى تيم ملى بايسکلرانى آغاز شد

رقابتهاى انتخابى تيم ملى  بايسکلرانى آغاز شد

مسابقات بايسکلرانى براى انتخاب تيم ملى، در مسافت ٥٤٠ کيلومتر از کابل تا بدخشان ، دیروز آغاز شد. در اين مسابقات ٤٥ ورزشکار از ١٥ ولايت اشتراک دارند و در پنج مرحله با هم به رقابت ميپردازند.
محمد صادق صادقى رئيس فدراسيون بايسکلرانى، به آژانس خبرى پژواک گفت که در مرحلۀ نخست، بايسکلرانان از کميته ملى المپيک (کابل) تا ولسوالى جبل السراج ولايت پروان، فاصله ٦٥ کيلومتر را رکاب ميزنند.
وى افزود که بايسکلرانان، بعداً جبل السراج را تا پلخمرى ولايت بغلان به فاصلۀ ١٤٥ کيلومتر خواهند پيمود.

در مراحل بعدى، پلخمرى را تا ولايات کندز –تخار و بالاخره شهر فيض آباد مرکز ولايت بدخشان رکاب خواهند زد. رئيس فدراسيون بايسکلرانى، علاوه کرد که اين مسابقات، تا ششم سرطان ادامه داشته و در پايان ١٥ چهرۀ برتر، عضويت تيم ملى را کسب خواهند کرد. خالد ٢٠ ساله نمايندۀ تيم بايسکلرانى ننگرهار که در اين مسابقات شرکت دارد، گفت که اميدواراست بتواند عضويت تيم ملى را کسب نمايد.

نويداحمد ١٩ ساله از ولايت لوگر که از دونيم سال بدينسو، در اين رشته فعاليت ميکند نيز گفت که براى مسابقه آماده گى گرفته و تلاش دارد که عضويت تيم ملى را کسب نمايد.
اما اين بايسکلرانان، از نداشتن جاى مناسب و بايسکل هاى استندرد، شکايت نموده و از مسولان ورزش خواستند تا براى رشد اين رشته، امکانات و وسايل را مهيا سازند. قابل ذکر است که در اول ثور سال جارى، مسابقات بايسکلرانى جام ارغوان به منظور انتخاب تيم ملى جوانان، با شرکت ٣٥ بايسکلران ازکابل تا پروان، با پيمودن ٥٠ کيلو متر نيز برگزار شد و سه تن برنده
اعلام گرديد.

صادقى گفت که قرار است تيم ملى بايسکلرانى افغانستان، در مسابقات سيف گيم جنوب آسيا، که تا دو ماه آينده برگزار ميشود، اشتراک نمايد. براساس معلومات وى، فدراسيون بايسکلرانى در ١٥ ولايت به شمول مرکز، با داشتن٢٠٠ ورزشکار شامل٢٠ تن از طبقۀ اناث، فعاليت دارد. اين رشته در سال ١٣٦٣ در چوکات کميته ملى المپيک به فعاليت آغاز کرده است.