صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعضای تیمهای ملی آشى ها را کاراته انتخاب شدند

اعضای تیمهای ملی آشى ها را کاراته انتخاب شدند

در هشتمين دوره مسابقات آشى ها را کاراته کشور، ٩٦ ورزشکار عضويت تيم هاى ملى نوجوانان، جوانان و بزرگسالان اين رشته را کسب کردند.
غلام جيلانى غروب رئيس فدراسيون کاراته گفت که در اين مسابقات ٤٥٠ ورزشکار از ١٤ ولايت از جمله مرکز شرکت داشتند که در پايان ٩٦ ورزشکار برتر ،عضويت تيم هاى ملى نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را کسب کردند.

وى افزود که اين مسابقات، از ٤ سرطان در ورزشگاه کميته ملى المپيک در ١٦ وزن (٢٥ تا مثبت ٨٥ کيلوگرام) آغاز شده بود و دیروز ٨سرطان پايان يافت.
فيصل ١٨ ساله از کابل که در وزن ٦٥ کيلوگرام به مقام قهرمانى دست يافت، با آنکه از اين قهرمانى خرسند به نظر ميرسيد؛ اما از نداشتن جاى مناسب براى تمرينات شکايت دارد.
وى :«در تاکوی تاريک و جايی که هواى آزاد ندارد تمرين مي‏کنيم. از مسؤولان ورزش مي‏خواهيم تا جاى مناسب براى ورزشکاران ايجاد کنند.»

بر اساس معلومات رئیس فدراسیون کاراته قرار است تا تيم ملى بزرگسالان آشى ها را کاراته تا ٤ ماه آينده در مسابقات مشترک آسيايی ـ اروپايى که در شهر انقره ترکيه برگزار مي‏شود، شرک کند.
غروب افزود که اين رشته در ٢٦ ولايت فعاليت دارد و بيش از ده هزار ورزشکار که ٢٥٠ تن آنان از طبقه خانم مي‏باشند در ٢٥٠ باشگاه به اين رشته مي‏پردازند.
رئيس فدراسيون کاراته گفته که اين رشته در سال ١٣٥٤ در افغانستان رايج بوده و از ١٣٦٨ به صورت رسمى فعاليت خود را آغاز کرده است.