صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آرجنتین با 3 گل به مرحله دوم کوپا آمریکا صعود كرد

آرجنتین با 3 گل  به مرحله دوم کوپا آمریکا صعود كرد

تيم فوتبال آرجنتین با غلبه بر كاستاريكا به مرحله يك چهارم نهايي پيكارهاي جام ملت‌هاي آمريكاي جنوبي موسوم به كوپا آمه‌ريكا رسيد. بامداد سه‌شنبه در تنها ديدار باقيمانده از گروه اول، آرجنتین موفق شد با 3 گل بر كاستاريكا غلبه كند و به كابوس حذف زودهنگام از اين بازي‌ها خاتمه دهد. در اين مصاف سرخيو آخرو در دقايق 45 و 53 و آنخل دي‌ماريا 64 براي آلبي‌سلسته (آرجنتین) گل زدند. آرجنتین با اين نتيجه صاحب 5 امتياز شد و پس از كلمبيا 7 امتيازي از گروه اول صعود كرد.

ياران ليونل مسي در مرحله يك چهارم نهايي با تيم اول گروه سوم كه شامل چلی، پرو، اروگوئه و مكزيك است، روبه‌رو خواهد شد. سرمربي كاستاريكا: حريف آرجنتین نمي شديم پينگ پنگ بازي كرديم! ريكاردو لاولپه پس از شكست سنگين مقابل آرجنتین به برتري حريف اذعان وپيروزي را به همتايش تبريك گفت. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ‌تيم ملي فوتبال كاستاريكا در آخرين ديدار خود در مرحله‌ي گروهي رقابت‌هاي كوپا آمريكا با نتيجه‌ي 3 بر صفر مقابل ميزبان رقابت‌ها تن به شكست داد تا براي صعود به مرحله‌ي يك چهارم نهايي كارش به اما و اگر كشيده شود.

ريكاردو لاولپه سرمربي كاستاريكا در پايان اين ديدار عنوان كرد: تيم ما حريف آرجنتین نبود. مقابل آنها به هيچ وجه نتوانستيم توپ و ميدان را در اختيار بگيريم و نتيجه‌اش هم اين شد كه در پايان 3 گل خورديم و البته‌گل‌هاي زيادي هم نخورديم.
وي ادامه داد: در نبردهاي تن به تن نتوانستيم آرجنتین را شكست بدهيم. وقتي توپ را در اختيار نداشتيم مجبور بوديم فقط دفاع كنيم و اداره‌ي بازي به مدت 90 دقيقه به اين صورت آن هم مقابل تيمي با كيفيت مانند آرجنتین كار آساني نيست.
لاولپه كه در جام جهاني 2006 آلمان هدايت تيم ملي مكزيك را بر عهده داشت با قبول بازي ضعيف شاگردانش اظهار كرد: امروز راه را اشتباه رفتيم. ما امروز پينگ پنگ بازي كرديم چرا كه همين كه توپ به دست ما مي رسيد آن را به حريف مي داديم و منتظر مي شديم كه به ما حمله كند.

لاولپه در پايان با مدعي خواندن آرجنتین گفت: آنها بازي بسيار خوب و هماهنگي را به نمايش گذاشتند و به نظر من يكي از مدعيان اصلي قهرماني در اين دوره از رقابت‌ها هستند.
تيم ملي فوتبال كاستاريكا با سه امتيازي كه از سه بازي خود به دست آورد در مكان سوم گروه قرار گرفت و حالا بايد براي صعود چشم به نتايج ساير گروه و وضعيت تيم‌هاي سوم دو گروه ديگر داشته باشد.