صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

كارلوس توس: اگر فوتبال نبود يا مي‌مردم يا به زندان مي‌افتادم

كارلوس توس: اگر فوتبال نبود يا مي‌مردم يا به زندان مي‌افتادم

كارلوس توس معتقد است كه فوتبال سرنوشت او را به كلي تغيير داد و از نابودي و تلف شدن نجات داد. مهاجم منچستر سيتي كه اين روزها شايعات زيادي درباره انتقال او وجود دارد، در گفت‌وگو با مجله «لاگارگانتا بودي رسا» آرجنتین گفت: به محله بسيار دور افتاده و ناشناخته‌اي در آرجنتین تعلق دارم. معناي انسانيت در هيچ جاي ديگر به اندازه چنين مكاني وجود ندارد.

آپاچي‌ فوتبال آرجنتین اعتراف كرد: اگر فوتبال نبود همچون بسياري از جوانان هم سن و سالم در اين منطقه به پايان خط مي‌رسيدم، چنانكه يا مي‌مردم يا به زندان مي‌افتادم و يا همچون معتادان به مواد مخدر در كنار خيابان‌ رها مي‌شدم.

توس بر اين باور است كه او بسيار خوش شانس است چرا كه از فقر و تنگدستي رهايي يافت و از آسيب‌هايي كه در كمين جوانان چنين مناطقي است، نجات يافت: معتقدم كه هيچ كس دزد به دنيا نمي‌آيد. اين سطح تفاوت‌ها است كه جوانان را به طرف دزدي و سرقت مي‌كشاند.

زندگي با فقر بسيار سخت خواهد بود. اين فقط مربوط به چنين مناطقي نيست چرا هيچ كسي در مورد افرادي كه از ساعت 6 صبح تا پاسي از شب به جان كندن مشغول هستند، صحبت نمي‌كند.روزنامه‌هاي آرجنتیني لقب «بازيكن مردمي» را به توس داده‌اند. مهاجم منچستر سيتي دو بازي اول آرجنتین مقابل بوليوي و كلمبيا را در تركيب اصلي بازي كرد اما در ديدار مقابل كاستاريكا بازي را از روي نيمكت ذخيره‌ها دنبال كرد.