صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جاپان با شكست آمريكا، قهرمان جام جهاني زنان شد

جاپان با شكست آمريكا، قهرمان جام جهاني زنان شد

تيم ملي فوتبال زنان جاپان براي نخستين بار قهرمان جام جهاني شد. رقابتهاي جام جهاني فوتبال زنان در آلمان با قهرماني جاپان به پايان رسيد. در ديدار پاياني اين رقابتها كه در ورزشگاه شهر فرانكفورت و در حضور 48 هزار و 817 تماشاگر برگزار شد، جاپان با شكست 5 بر 3 آمريكا توانست قهرمان جام جهاني فوتبال زنان شود.

2 تيم در پايان وقت قانوني و اضافه مسابقه با تساوي 2 بر 2 به كار خود پايان داده بودند كه در اين ميان نيمه نخست بازي گلي در بر نداشت اما در نيمه دوم "مورگان" در دقيقه 69 دروازه‌ آسيايي‌ها را باز كرد اما 9 دقيقه مانده به پايان مسابقه "مياما" بازي را به تساوي و وقتهاي اضافه كشاند.

وامباخ در دقيقه 104 با ضربه سر سانتر مورگان را به گل دوم آمريكا تبديل كرد اما اين برتري تنها 13 دقيقه پا بر جا بود چون ساوا در دقيقه 117 اين مسابقه دراماتيك پاس مياما را به گل تبديل كرد تا قهرمان جام جهاني با ضربه‌هاي پنالتي مشخص شود.

در ضربه‌هاي پنالتي جاپان بهتر عمل كرد و توانست 3 بر يك آمريكا قهرمان 2 دوره جامهاي جهاني را شكست داده و نخستين قهرماني خود را در جام جهاني به ثبت برساند. آمريكا كه پيش از اين 2 بار قهرمان جام جهاني شده بود، قصد داشت با رسيدن به سومين عنوان خود آلمان را كنار زده و پر افتخارترين تيم فوتبال زنان جهان شناخته شود كه اينگونه نشد.
گفتني است؛ ساوا هافبك 32 ساله جاپان در پايان مسابقات با 5 گل به عنوان برترين گلزن و بهترين بازيكن جام انتخاب شد.