صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کلینزمن سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا شد

کلینزمن سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا شد

یورگن کلینزمن، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال آلمان، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی آمریکا انتخاب شد. آقای کلینزمن که بیشتر در آمریکا زندگی می کند، جانشین باب بردلی می شود. باب بردلی روز پنجشنبه پس از چهار سال و نیم سرمربیگری در تیم ملی آمریکا از کار برکنار شد.

سرمربی جدید تیم آمریکا گفت: "از انتخاب شدن به این سمت احساس غرور و افتخار می کنم و از چالشی که پیش رو دارم، هیجان زده ام." این سرمربی ۴۶ ساله آلمانی در اولین حضورش روی نیمکت تیم ملی آمریکا روز ۱۰ اگست (۱۹ اسد) برابر تیم مکزیک قرار خواهد گرفت.

یورگن کلینزمن به عنوان بازیکن در جام جهانی ۱۹۹۰ و جام ملت های ۱۹۹۶ اروپا به ترتیب با آلمان غربی و آلمان قهرمان شد. او در ۱۰۸ دیداری که برای آلمان غربی و آلمان بازی کرد ۴۷ گل زد.

پس از بازنشستگی اش در سال ۱۹۹۸، در سال ۲۰۰۴ سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان شد. تیم آلمان با هدایت او به مقام سوم جام جهانی ۲۰۰۶ رسید. او سپس مدت کوتاهی در تیم بایرن مونیخ سرمربیگری کرد و این تیم آلمانی را تا مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا پیش برد.

سانیل گولاتی، رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا با تمجید از یورگن کلینزمن گفت که این سرمربی تجربه و دانش لازم را برای پیشبرد برنامه تیم ملی این کشور دارد. رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا گفت: "یورگن در سطوح مختلف فراوانی موفق بوده است و ما مشتاقیم رهبری او را در داخل و خارج زمین ببینیم."

آقای کلینزمن روز دوشنبه (۱ اگست) در نشستی خبری در شهر نیویورک به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی آمریکا معرفی خواهد شد. تیم ملی فوتبال آمریکا در آخرین رده بندی فیفا در رده سی ام جهان قرار گرفته است.
این تیم ماه گذشته در فینال مسابقات جام طلایی منطقه کونکاکاف مقابل مکزیک شکست خورد و از قهرمانی بازماند.