صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تيم ملى نيوفول کانتاکت شينگى تاى با کسب ١٦ مدال به وطن برگشت

تيم ملى نيوفول کانتاکت شينگى تاى با کسب ١٦ مدال به وطن برگشت

تيم ملى نيوفول کانتاکت شينگى تاى با کسب ١٦ مدال در مسابقات بين المللى آذربايجان دیروز به وطن برگشت و با استقبال گرم مواجه شد. اين مسابقات بين نوجوانان ، جوانان ، بزرگسالان و اشتراک هشت کشور از تاريخ پنجم تا دهم اسد در باکو پايتخت آذربايجان برگزار شده بود.

تيم ملى اين رشتۀ ورزشى با کسب چهار مدال طلا ، هفت نقره و پنج برنز و کسب مقام سوم در حالى به کشور برگشت که در ميدان هوايى بين المللى کابل با انداختن گلها بر گردن شان مورد استقبال گرم مردم و هيئت رهبرى کميته ملى المپيک قرار گرفتند.

شيهان حيدرى رئيس فدراسيون نيوفول کانتاکت شينگى تاى به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين مسابقات، على سروش قضوى، محمد رضا، بصير جليل احمد حسين زاده و محمد تقى پاينده، مدال آوران طلا براى کشور هستند.
وى افزود که تيم افغانستان در اين مسابقات با ٢٠ ورزشکار و چهار نفر هيئت اشتراک داشتند .

به گفتۀ حيدرى، تيم ايران با هشت مدال و تيم تاجکستان با پنج مدال طلا مقام هاى اول و دوم را از آن خود نمودند. على سروش قضوى ١١ ساله که از يکسال بدينسو در اين رشته فعاليت دارد در وزن ٣٠ کيلوگرام توانسته مدال طلاى مسابقات را کسب نمايد.

وى از اينکه توانسته پرچم کشور را به اهتزاز در آورد ، ابراز خرسندى نموده به پژواک گفت: «وقتى که سرود ملى کشور ما در سالن مسابقه نواخته شد، اشک شوق از چشمانم جارى شد ونمى توانم بگويم که چه احساسى داشتم.»
رشته نيوفول کانتاکت شينگى تاى در سال ١٣٨٢ در چوکات کميته ملى المپيک به فعاليت آغاز نموده و در حدود نه هزار ورزشکار در ١٨ ولايت در اين رشته ورزشى فعاليت داردکه ٥٠٠ تن آنان را طبقه اناث تشکيل ميدهد.