صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

منچستريونايتد براي بيستمين بار فاتح جام خيريه شد

منچستريونايتد براي بيستمين بار فاتح جام خيريه شد

تيم منچستريونايتد با غلبه بر رقيب همشهري خود براي بيستمين بار فاتح جام خيريه فوتبال انگلستان شد. تيم هاي منچستريونايتد قهرمان فصل گذشته ليگ برتر و منچسترسيتي قهرمان جام حذفي باشگاه هاي انگليس یکشنبه شب براي كسب نخستين جام فصل جديد در ورزشگاه ويمبلي شهر لندن به مصاف هم رفتند كه در نهايت شاگردان سر الكس فرگوسن اين جام را نيز به تالار افتخارات باشگاه خود اضافه كردند.

در اين مسابقه ابتدا جوئلون لسكوت در دقيقه 38 و ادين ژكو در آخرين لحظات نيمه نخست براي شاگردان روبرتو مانچيني گلزني كردند تا آبي هاي شهر منچستر با كسب پيروزي دو بر صفر در اين نيمه اميدوار به فتح جام خيريه پس از 29 سال شوند.

اما در نيمه دوم شياطين سرخ با ارائه يك بازي درخشان سه گل وارد دروازه حريف كردند تا خود جام را بالاي سر ببرند. ابتدا كريس اسمالينگ خيلي زود و در دقيقه 46 گل نخست منچستريونايتد را به ثمر رساند و سپس در دقيقه 52 ناني كار را به تساوي كشاند.

در حالي كه بازي با نتيجه دو بر دو در وقت قانوني رو پايان بود ناني يك مرتبه ديگر دردقيقه 94 دروازه جو هارت را باز كرد تا تيمش را به قهرماني برساند.

فرگوسن: ثابت كرديم بهترين بازيكنان را در اختيار داريم سرمربي منچستريونايتد پيروزي مقابل منچسترسيتي را بهترين مثال براي آن دسته از مردم دانست كه يونايتد را صاحب بهترين كادر بازيكن نمي‌دانند.

به گزارش روزنامه ديلي‌ميل، سرآلكس فرگوسن عصر روز یکشنبه پس از كسب پيروزي 3 بر 2 مقابل منچسترسيتي در جام خيريه اظهار داشت: پيروزي مقابل منچسترسيتي بهترين مثال براي آن دسته از مردم بود كه تصور مي‌كنند يونايتد صاحب بهترين كادر بازيكن نيست. در اين بازي مشخص شد منچستر چقدر قوي است و به لطف نيروي جواني‌اش مي‌تواند بدرخشد تا بازي باخته را به برد برساند.

او افزود: هميشه خواسته‌ام به جواناني مانند جونز، كلورلي و ايوانس در ديدارهاي بزرگ ميدان دهم. حضور در بازي با من‌سيتي فرصت بزرگي براي اين بازيكنان بود كه خيلي خوب هم خودشان را نشان دادند.
او ادامه داد: از داشتن اين كادر بازيكن بسيار خوشحالم. دخه ‌آ و جونز به ما آينده‌اي درخشان مي‌‌بخشند.

وين روني: به همشهري‌ پرهياهو درس فوتبال داديم مهاجم ملي‌پوش منچستريونايتد گفت: با كسب پيروزي در جام خيريه به منچستر سيتي درس فوتبال داديم.

به گزارش ديلي‌‌ميرر، وين روني پس از پيروزي 3 بر 2 یکشنبه شب در ورزشگاه ويمبلي مقابل منچسترسيتي در جام خيريه، اظهار داشت: اين نتيجه به تنهايي نشان مي‌دهد كدام تيم در منچستر بهترين است. در كل بازي درخشيديم و در پايان توانستيم با كمك نيروي جواني بر سيتي‌ها غلبه كنيم.

اين بازيكن افزود: هيچ‌وقت نمي‌دانيم چه زماني بازي به پايان خواهد رسيد، با اين حال تلاش خود را مي‌كنيم. ما قهرمان هستيم، ضمن آنكه تيمي هستيم كه همشهري پرهياهوي خودش را شكست داد.
وي ادامه داد: سيتي‌ها مي‌خواستند با ما رقابت‌ كنند. ولي تنها يك تيم بود كه بايد برنده مي‌شد و آن ما بوديم.

اين گلزن 26 ساله افزود: در نيمه اول درخشيديم، ولي آنها تنها 5 دقيقه خوب كار كردند و از هيچ، به دو گل رسيدند. در ادامه شخصيت برتر خود را نشان داديم و به آنها درس فوتبال داديم. در اين جدال كريس اسمالينگ 52، لوئيس ناني 58 و 90 براي يونايتدي‌ها گل زدند. در مقابل جولن اسكات 38 و ادين ژكو 45 زننده گل براي منچسترسيتي بودند.