صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تيم ملى کرکت زير ١٩ سال افغانستان به جام جهانى راه يافت

تيم ملى کرکت زير ١٩ سال افغانستان به جام جهانى راه يافت

تيم ملى کرکت زير ١٩ سال افغانستان به سلسله رقابت هاى راه يابى جام جهانى، امروز تيم کانادا را با هشت ويکت شکست داد و به جام جهانى سال ٢٠١٢ راه يافت. اين رقابت هاى راه يابى به جام جهانى کرکت زير ١٩ سال به اشتراک ده کشور از دو هفته به اينسو در ايرلند آغاز گرديده است.

تيم ملى کرکت زير ١٩ سال کشور بعد از ظهر روز ( ١٨ اسد) در آخرين ديدارش به مصاف کانادا رفت. تيم کانادا نخست بازى را آغاز کرد و تمام بازيکنان اش در اور ٣٣ با انجام ٧١ دوش از ميدان بازى خارج شده و هدف ٧٢ دوش را براى افغانستان تعيين کرد.

تيم افغانستان اين هدف را با آسانى در اور ١٥ و با از دست دادن دو بازيکن به دست آورد و پيروز گرديد و به اين ترتيب به جام جهانى سال ٢٠١٢ آستراليا راه يافت. از جانب افغانستان جاويد احمدى خوب درخشيد و بدون آنکه از ميدان خارج شود، ٣٤ دوش را انجام داد و همچنان حشمت الله شاهدى ٢٣ دوش را انجام داد.

همچنان از جانب افغانستان سيد شيرزاد، يمين احمدزى و عبدالناصرى دو- دو بازيکن تيم مخالف را از ميدان خارج ساختند. داکتر نسيم الله دانش رئيس اجرائيوى کرکت بورد افغانستان اين پيروزى را براى رشد بازى کرکت در کشور مهم خواند و گفت که حضرت عمر زاخيلوال رئيس کرکت بورد و وزير ماليه کشور و همچنان مسوولين ديگر بورد اين پيروزى را به تمام هموطنان مبارکباد گفتند.

افغانستان در رقابت هاى ايرلند جمعاً ٩ بازى را انجام داد که پنج آنرا پيروز گرديده و در چهار بازى با شکست مواجه گرديد. در اين رقابت هاى راه يابى، تيم هاى کشور هاى افغانستان، امريکا، نيپال، نميبيا، سکاتلند، ايرلند، کانادا، کينيا، پى اين جى و ونواتو اشتراک کرده اند.

جام جهانى کرکت زير ١٩ سال، سال آينده در آستراليا برگزار ميگردد که ١٦ تيم درآن اشتراک خواهند کرد،از جمله اين تيم ها، ١٠ تيم آن که عضويت شوراى جهانى کرکت را دارند، مستقيماً بازى خواهندکرد وشش تيم باقى مانده در نتيجه مسابقات راه يابى به اين جام جهانى راه خواهند يافت.