صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افغانستان در دومين بازى يک روزه نيز کانادا را شکست داد

افغانستان در دومين بازى يک روزه نيز کانادا را شکست داد

تيم ملى کرکت، سه شنبه شب در دومين بازى يک روزه در شهر تورنتوى کانادا، بار ديگر بر کشور ميزبان غلبه کرد. اين بازى، مربوط کپ انترکانتيننتال به علت بارندگى، به تعويق افتاد و بعداً به جاى ٥٠اور، به ٢٠اور کاهش يافت.

شفيق الله استانکزى منيجر تيم ملى در کانادا، به تاريخ ١٩ اسد در تماس تيليفونى با رسانه ها گفته است که نوروز منگل کپتان تيم ملى، قرعه را از آن خود کرده و نخست بيتنگ نمود. نامبرده گفت که تيم ملى افغانستان، در ١٨ اور با انجام دادن ١٥٠دوش، از ميدان خارج گرديد و ١٥١دوش را به کانادا هدف تعيين نمود.

استانکزى علاوه نموده که محمد نبى عيسى خيل از تيم افغانستان، يکبار ديگر خوب بازى نمود و ٤٧دوش انجام داد؛ به همين ترتيب کريم صادق ٣٤دوش، اصغر استانکزى ١٥دوش و نوروز منگل ١٤دوش انجام دادند.

منيجر تيم ملى علاوه کرد که تيم ملى کانادا، اين هدف را به دست آورده نتوانست و در بيست اور تعيين شده، با خارج شدن ٩بازيکن ١٣٣دوش انجام داد. به همين ترتيب، افغانستان اين بازى را با تفاوت ١٧دوش، به نفع خود خاتمه داده و نبى عيسى خيل، بهترين بازيکن مسابقه انتخاب گرديد.

اين سومين موفقيت افغانستان بود؛ قبل از اين نيز تيم ملى در يک بازى چهار روزه و يک بازى يک روزه، کانادا را مغلوب کرده بود. در مسابقات جام انترکانتيننتال؛ کشورهاى افغانستان، ايرلند، اسکاتلند، کنيا، هالند، کانادا، امارات متحده عربى و ناميبيا شرکت دارند.

در جدول نمرات بازى هاى يک روزۀ اين جام؛ ايرلند در مقام اول و افغانستان در مقام دوم جا دارند؛ اما در جدول مسابقات چهار روزه، افغانستان مقام اول را از آن خود کرد.