صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سه بازيکن تيم ملى کرکت براى جايزه سالانه نامزد شدند

سه بازيکن تيم ملى کرکت براى جايزه سالانه نامزد شدند

سه بازيکن تيم ملى کرکت افغانستان براى جايزه سالانه شوراى جهانى کرکت نامزد شده اند. در يک اعلاميه که به تاريخ ٢٠ اسد از طرف دفتر مطبوعاتى شوراى جهانى کرکت در دوبى، ارسال شده، آمده است که برنامه تفويض جوايز براى بازيکنان برتر سال در ماه سپتمبر سال جارى ميلادى در لندن برگزار خواهد شد.

قرار معلومات منبع، در اين برنامه سالانه براى بازيکن برتر کرکت سال، بازيکن بازى هاى تست، يک روزه و ٢٠ اوره، بازيکن برتر کرکت زنان و همچنان بازيکن برتر کشور هاى درجه دوم کرکت جايزه داده ميشود.
همچنان در برنامه تفويض جوايز، بطور عمومى بازيکن برتر، تيم برتر و داور برتر سال نيز اعلان ميگردد.
افراد برتر از طريق راى دهى علاقمندان انتخاب ميشوند و پروسه راى دهى از طريق صفحه انترنتى رسمى شوراى جهانى کرکت صورت ميگيرد.١٢ بازيکن از کشور هاى درجه دوم کرکت نامزد شده اند که شش تن آنها از ايرلند، سه تن از افغانستان و يک- يک تن از کانادا، هالند و امارات متحده عربى ميباشند.
از افغانستان براى اين جايزه، نوروز منگل کپتان تيم ملى، حميد حسن و شهزاد محمدى نامزد شده اند.
نسيم الله دانش رئيس اجراييوى کرکت بورد افغانستان نامزد شدن سه تن از بازيکنان افغان را براى جايزه سالانه يک دست آورد بزرگ براى کرکت افغانستان خواند.
وى به آژانس خبرى پژواک گفت که بازيکنان تيم ملى کرکت در اين اواخر در هر بخش بازى کرکت خيلى خوب درخشيده اند.
به گفته دانش، تيم ملى جوانان به جام جهانى راه يافت و تيم ملى که اکنون در کانادا به سر ميبرد، در سه رقابت تيم ميزبان را شکست داده است.وى افزود: (( در اين اواخر کرکت در افغانستان خيلى پيشرفت کرده است و نامزد شدن بازيکنان افغان براى جايزه جهانى نام افغانستان را به سطح بين المللى روشن خواهد کرد. ))نوروز منگل کپتان تيم ملى که اکنون مصروف مسابقات در کانادا ميباشد، در تماس تيلفونى با پژواک از اين کار ابراز خرسندى کرد.وى افزود که آنها در آينده هم تلاش خواهند کرد تا بهتر بازى نمايند و افتخارات بيشتر را براى کشور نصيب شوند.گفتنى است که سال گذشته تنها شهزاد محمدى از افغانستان براى اين جايزه نامزد شده بود اما جايزه را يک بازيکن ايرلندى از خود ساخت.