صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تيم عدالت قهرمان مسابقات ليگ برتر فوتبال کابل شد

تيم عدالت قهرمان مسابقات ليگ برتر فوتبال کابل شد

تيم فوتبال عدالت، عنوان قهرمانى مسابقات ليگ برتر فوتبال زير ١٤سال کابل را کسب کرد. اين مسابقات با شرکت هشت تيم عدالت، حمزه، استقلال، پرورشگاه، اردو، مکروريان، هندوکش (الف) و هندوکش (ب) در دو گروه در تاريخ ١٧ اسد در چمن مصنوعى پروژه گل جوار کميته ملى المپيک آغاز شده بود و 24 اسد پايان يافت.

محمد ياسين محمدى معاون فنى فدراسيون فوتبال گفت: در روز پايانى، تيم‏هاى عدالت و پرورشگاه به ميدان رفتند، تيم عدالت توانست حريف خود را با يک گل شکست دهد و به مقام قهرمانى دست يابد و تيم پرورشگاه در مقام دوم قرار بگيرد.

وى افزود که در مسابقه نیمه نهایی دو تيم اردو و هندوکش‏ب به مصاف هم رفتند که تيم هندوکش در ضربات پنالتی با نتيجه ٣ بر ٢ حريفش را شکست داد و هندوکش مقام سوم و اردو جايگاه چهارم را از آن خود نمود.
محمدى مي‏گويد، در پايان، جام اخلاق به تيم هندوکش‏الف، جام بهترين بازيکن به اميد حيدر از تيم اردو و جام بهترين گل‏زن به مرتضى از تيم عدالت با زدن ٤ گل تعلق گرفت.

اميد حيدر ١٤ ساله که توانسته در فستوال فوتبال در ايران، نيز عنوان بهترين بازيکن را کسب نمايد، با ابراز خرسندى از لقب بهترين بازيکن در مسابقات ليگ برتر فوتبال کابل، از مسوولين ورزش خواست که ميدان‏هاى چمن مصنوعى را بيشتر سازند تا جوانان بيشتر تشويق شوند.

در مسابقات فستيوال فوتبال که چند ماه قبل در ولايت يزد ايران برگزار شد؛ تيم فوتبال زير ١٤ سال کشور، توانست عنوان قهرمانى را کسب نمايد.
ميلان ١٤ ساله عضو تيم عدالت، از اين‏که توانسته عنوان قهرمانى اين دوره از مسابقات را کسب کند نيز خوشحال بود و از مسوولين ورزش خواست تا استادان مسلکى بيشتری تربيت دهند و در اختيار تيم‏ها قرار بدهند.

وی گفت: «فوتباليست‏هاى زيادى در کابل و ولايات از ما بهتر هستند، اما به خاطر نداشتن ميدان چمن و استادان مسلکى، نتوانسته‏اند استعدادهاى‏ شان را تبارز بدهند.»
در پايان اين مسابقات ٣٥ تن از فوتباليستان برتر، به تيم منتخب زير ١٤ سال کابل دعوت شده اند.

هم‏چنین به تيم‏هاى اول تا چهارم جام، مدال و لباس‏هاى ورزشى از طرف فدراسيون فوتبال اهدا شد.معاون فنى فدراسيون فوتبال مي‏گويد، مطابق مقررات فدراسيون جهانى فوتبال (فيفا) مسابقات زير ١٤ سال در ميدانى به مساحت ٥٠ بر ٩٠ متر برگزار شده و هر تيم هشت نفر به ميدان مي‏روند. هر مسابقه در دو وقت ٢٥ دقيقه‏اى و هر روز سه مسابقه انجام مي‏شود.