صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فابرگاس: در آرسنال دچار روزمرگي شده بودم

فابرگاس: در آرسنال دچار روزمرگي شده بودم

سسك فابرگاس كاپيتان سابق آرسنال گفت كه در سالهايي كه در اين باشگاه انگليسي توپ مي زد دچار روزمرگي شده است و اكنون از اينكه آرسنال را به عنوان يك قهرمان ترك نكرده، افسوس مي خورد. به گزارش آسوشيتدپرس ، روند طولاني بازگشت فابرگاس به باشگاه دوران كودكي اش سرانجام با امضاي قراردادي پنج ساله با بارسلونا پايان يافت.

كاپيتان سابق آرسنال در جمع هواداران بارسلونا در نوكمپ در حالي كه مرتب پيراهن شماره 4 خود را مي بوسيد، گفت: آمدنم به اينجا سالها، ماهها و روزها طول كشيد... پس از هشت سال بازگشت به خانه لذت بخش است.
بارسلونا از سال پيش شماره چهار تيم خود را براي فابرگاس نگهداشته بود. آخرين بار رافا ماركز كه با نيويورك ردبولز قرارداد بست پيراهن شماره چهار را به تن داشت.

فابرگاس 24 ساله از اينكه بار ديگر پيراهن آبي اناري بارسلونا را به تن كرده از شادي در پوست خود نمي گنجيد ولي اذعان مي كرد به اين خاطر كه آرسنال را با جام قهرماني ترك نكرده تلخكام است.
وي گفت: من همه چيز بدست آوردم ولي هيچكدام آنها در نتايج باشگاه جلوه اي نداشت چون فقط يك جام حذفي انگليس را همراه آرسنال بردم. بزرگترين افسوس من اين است كه آرسنال را همچون يك قهرمان ترك نكردم.

فابرگاس از سال 2003 و زماني كه شانزده سال بيشتر نداشت از آكادمي لامايسا بارسلونا به آرسنال پيوست و جوانترين بازيكن توپچي هاي لندن شد.
با اين حال او هيچ عنوان مهم قهرماني را همراه با آرسنال بدست نياورد.

فابرگاس گفت: اين واقعا شكست بود، دچار روزمرگي شده بوديم. سالها از پي هم مي آمدند و ما همان نتايج سابق را مي گرفتيم. مي جنگيديم ولي روحيه و انرژي لازم براي رسيدن به فينال را نداشتيم.
اين بازيكن كاتالان عضوي از تيم ملي اسپانيا در سال 2008 بود كه قهرمان اروپا شد و در سال 2010 نيز همراه اين تيم جام جهاني را در دست گرفت. او اكنون مي گويد كه هدفش قهرماني همراه با بارسا است و با حضورش به قدرت اين تيم بيفزايد.

فابرگاس پس از اين سخنان به هم تيمي هاي جديد خود در جلسه تمرين پيوست و طعم حضور در كنار ستاره هايي چون ليونل مسي، ژاوي هرناندز و آندرس اينيستا و نيز بازيكن تازه وارد بارسلونا الكسيس سانچز را چشيد.
او حضور در تركيب ثابت بارسلونا را دشوارترين چالش زندگي خود توصيف كرد و گفت: وقتي در كنار بازيكناني بزرگ توپ مي زنيد مطالب بسياري از آنها مي آموزيد. من براي اين تيم به سختي تلاش خواهم كرد تا جايگاه خود را پيدا كنم و تا آن زمان از تمرين و تلاش بازنخواهم ايستاد.

فابرگاس در تيم جوانان بارسلونا هم در كنار مسي و جرارد پيكه مدافع كنوني بارسلونا توپ مي زد. بارسلونا 29 ميليون يورو به آرسنال پرداخته است واين مبلغ تا 39 ميليون يورو قابل افزايش است.

فابرگاس هم به نوبه خود يك ميليون يورو به ازاي هر فصل از قراردادش كه باقيمانده به توپچي هاي لندن مي پردازد و بارسلونا هم بسته به عنوان هايي قهرماني كه در آينده بدست آورد پنج ميليون يورو به آرسنال خواهد داد.
قرارداد فابرگاس با بارسلونا يك شرط اساسي هم دارد كه رويه اي معمول در فوتبال اسپانيا است و به موجب آن هر باشگاهي كه زودتر از پايان قرارداد بخواهد فابرگاس را در اختيار بگيرد ناچار خواهد بود 200 ميليون يورو به بارسلونا بپردازد.

فابرگاس گفت كه هفته ها و ماهها رنج كشيده تا به بارسلونا برسد. نه تنها بدترين دوران زندگيم را مي گذراندم بلكه نمي دانستم چه آينده اي در انتظارم است. انگار كه اين رنج ها پاياني نداشت.
فابرگاس در عين حال در اين نشست خبري از آرسن ونگر سرمربي آرسنال به عنواني يكي از عوامل كليدي پيشرفت خود به عنوان يك بازيكن فوتبال ياد كرد و گفت: ونگر براي من انساني خاص است او هميشه پدر دوم من خواهد ماند. نمي توانم واژه هايي پيدا كنم كه قدرداني من را نسبت به آنچه او برايم انجام داد نشان دهد.

وي گفت: فكر مي كنم تصوير بدي از او در اينجا ترسيم شده كه واقعي نيست. اگر من اكنون اينجا هستم تا حدي زيادي مرهون محبت هاي او است.
فابرگاس در 303 ديدار براي آرسنال 57 گل به ثمر رساند. او 58 بازي ملي براي تيم اسپانيا را نيز در كارنامه خود دارد.