صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بارسلونا فاتح سوپرجام اسپانيا شد

بارسلونا فاتح سوپرجام اسپانيا شد

گلها : مسی (2) و اینیستا برای بارسا و کریستیانو و بنزما برای رئال

ديدار برگشت دوتيم در حال در ورزشگاه نيوكمپ و به ميزباني بارسلونا برگزار شد كه دو تيم در بازي رفت در مادريد به تساوي دو بردو رسيده بودند. در دقيقه 15 آندرس اينيستا هافبك اسپانيايي تيم بارسلونا از پاس بسيار خوب ليونل مسي بهره برد و با مهارت تمام دروازه كاسياس را باز كرد .

اين گل تا دقيقه 19 پابرجا بود تا اينكه كريستيانو رونالدو گل مساوي را وارد دروازه بارسلونا كرد. در ثانيه هاي پاياني نيمه نخست ، مسي بارديگر هنر گلزني خود را به رخ كشيد و دروازه ميهمان را فتح كرد تا ياران گوارديولا در نيمه نخست با حساب دو بريك به پيروزي برسند.

در نیمه دوم رئال بعد از دقایقی که به خشونت و درگیری گذشت ارام ارام دوباره به بازی مسلط شد و در دقيقه 82 توسط كريم بنزما به گل دوم رسيد اما در دقيقه 87 تيم ميزبان در پي يك همكاري خوب ، باگل زيباي مسي به گل سوم و برتري دست يافت . اين گل با پاس خوب ادريانو و ضربه تمام كننده مسي رقم خورد تا بارسلوني ها با نتيجه سه بر دو به پيروزي برسند و عنوان قهرماني را كسب كنند. روی این گل زیبا سس فابرگاس خرید جدید بارسا هم نقش خود را داشت.

در ثانيه هاي پاياني بازي ، مارسلو بازيكن برزيلي رئال به سبب خشونت عمد از بازي اخراج شد . بعد از این حرکت خشونت آمیز بازی به جنجال کشیده شد و مسوت اوزیل بازیکن آلمانی رئال از طرف یکی از بازیکنان بارسا مورد حمله واقع شد و در این بین ژوزه مورینیو با حرکتی عجیب و دور از انتظار یکی از مربیان بارسا را نیشگون گرفت و با واکنش تند او مواجه شد! در این فعل و انفعال داور اوزیل و ویا را به همراه مارسلو اخراج کرد.

در نهایت این بارسا بود که سوپرجام را برد. بردی که باعث شد پپ گواردیولا رکورد یوهان کرویف افسانه ای را بشکند.
شرح گلها :
1-0 : روی اشتباه مدافعان رئال در پر کردن آفساید ، پاس عمقی مسی به اینیستا رسید تا بازیکن اهل آلباسته در موقعیتی تک به تک دروازه کاسیاس را باز کند .
1-1 : روی ارسال از ضربه کرنر ، توپ به بنزما رسید ، او با پاسی کوتاه و زمینی توپ را روانه دروازه بارسلونا کرد که کریستیانو با ضربه ای نرم ، این توپ را به گل مبدل ساخت .
2-1 : پاس پشت پای پیکه به مسی در محوطه جریمه رئال مادرید ، بازیکن آرژانتینی را با ایکر تک به تک کرد تا او به راحتی گل دوم تیمش را به ثمر برساند .
2-2 : روی ارسال کرنر کاکا و ناهماهنگی خط دفاع بارسا ، ضربه سر په په به بنزما رسید تا بازیکن فرانسوی به آسانی گل تساوی را بزند .
3-2 : ارسال آدریانو روی یک کار تیمی از جناح راست و ضربه مسی باعث به ثمر رسیدن گل برتری بارسلونا شد .
لحظات حساس بازی :
دقیقه یک : روی شوت پای چپ کریستیانو و دفع ناقص والدس ، مدافعان بارسا سرآسیمه توپ را روانه کرنرد کردند .
دقیقه دوازده : شوت خوب پدرو پس از جا گذاشتن کوئنت رائو با پای چپ ، با سوپر واکنش ایکر به کرنر رفت .
دقیقه بیست و پنج : شوت استثنایی کریستیانو پس از برخورد به والدس به تیرک دروازه بارسلونا برخورد کرد .
دقیقه بیست و هشت : ضربه زمینی و نرم اوزیل از جناح چپ را والدس به سختی دفع و روانه کرنر کرد .
دقیقه شصت و پنج : توپی که روی همکاری مسی و اینیستا به دروازه رئال رسیده بود توسط کاسیاس عالی دفع شد .
دقیقه هفتاد : ضربه سر راموس از روی نقطه کرنر با فاصله اندکی به اوت رفت .

آمار بازی :
شوت : 10-14 / شوت به چارچوب : 8-8 / توپگیری : 7-6 / کرنر : 7-7 / آفساید : 4-7 / اوت : 19-23 / مالکیت توپ : 47-53