صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چمن حضورى به بهره بردارى سپرده شد

چمن حضورى به بهره بردارى سپرده شد

چمن حضورى در مساحت ٩٥ جريب، در حالى به بهره بردارى سپرده شد که رييس کميته ملى المپيک خواستار ايجاد شوراى عالى ورزش و توجه بيشتر به ورزش گرديد. کار بازسازى چمن حضورى شهر کابل، باهزينه‏ی دو ميليون دالر، در ماه حمل سال ١٣٨٨ آغاز شده بود و دیروز به بهره بردارى سپرده شد.

اين چمن، کُلا سرسبز شده و داراى چاه‏هاى عميق، ذخيره‏ی آب و سيستم آبيارى است. چمن حضورى که ساليان متمادى محل ورزش و سرگرمى بوده و مراسم جشن آزادى کشور نيز در اين چمن برگزار مى‏گرديد در دوران جنگ‏هاى گذشته به يک مخروبه مبدل شده بود.

اما حالا علاوه بر آنکه به کمک مالى بنياد عزيزى باز سازى گرديده، ديوار احاطه آن دو سال قبل به مصرف ١٠ ميليون افغانى از سوى شرکت مخابراتى ام تى ان نيز اعمار شده است. محمد عارف پيمان رييس نشرات کميته ملى المپيک گفت که در چمن حضورى ، ١٠ ميدان فوتبال و يک ميدان هاکى نيز در نظر گرفته شده است.

او افزود که با نصب گل‏ها، وزرشکاران مي‏توانند از آن به صورت منظم و براساس يک برنامه، استفاده نمايند. محمد ظاهر اغبر رييس کميته ملى المپيک، خواستار ايجاد شوراى عالى ورزش، سپردن اماکن ورزشى به کميته ملى المپيک که فعلاً در اختيار شهرداری‏هاست، ايجاد زمين‏هاى بهتر ورزش براى خانم‏ها و معلونين نيز گرديد.

وى خواستار بودجه‏ی بيشتر براى ايجاد اماکن ورزشى و تشويق مدال آوران و قهرمانان کشور، از مسابقات جهانى نيز شد. در اين مراسم مارشال محمد قسيم فهيم، معاون اول رياست جمهورى با پذيرفتن کمبود امکانات ورزشکاران ، از دستاورد هاى ورزشکارن کشور قدر دانى نمود.

وى گفت: «وقتى شما در مسابقات با تيم‏هاى ساير کشورها که بيش از صد سال سابقه و امکانات بيشتر از شما دارند، براى کشور افتخار کسب مي‏کنيد به خود مي‏باليم.» معاون اول رياست جمهورى ابراز اميدوارى نمود که به بودجه ورزش در آينده توجه بيشتر شود تا براساس آن حمايت بهتر از ورزشکاران صورت بگيرد.

در مراسم افتتاح اين محل ورزشى، هيأت رهبرى کميته ملى المپيک، نمايندگان نيروهاى بين‏المللى( آيساف) و تعدادى از ورزشکاران نيز حضور داشتند.