صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رقابتهاى تکواندو بين ١٣٥ ورزشکار خرد سال در کابل آغاز شد

رقابتهاى تکواندو بين ١٣٥ ورزشکار  خرد سال در کابل آغاز شد

مسابقات تکواندو، بين ١٣٥ ورزشکار خُردسال، روز پنجشنبه در کابل برگزار شد. اين مسابقات، بين ورزشکاران زير هشت سال از ٣٥ باشگاه شهر کابل، در کميته ملى المپيک آغاز شده و براى سه روز ادامه مى يابد.

ميرويس بهاوى مسوول کميته ارتباطات فدراسيون تکواندو، به آژانس خبرى پژواک گفت که مسابقات به نام «جام رمضان» ياد مي‏شود، که در ١١ وزن (منفى ١٦ تا مثبت ٢٨ کيلوگرام) مي‏باشد.

وى هدف مسابقات را رشد و زيربناسازى اين رشته خواند و افزود که در هر وزن، براى چهار نفر برتر، جايزه داده مي‏شود. آرش صديقى هفت ساله که در مسابقات سال گذشته، مقام دوم را کسب کرده بود، گفت: امسال مي‏کوشد که مقام اول را از آن خود نمايد.

وى که متعلم صنف دوم مکتب استاد بيتاب است و در وزن ٢٨ کيلوگرام مسابقه مي‏دهد، افزود که مي‏خواهد مانند روح الله نيکپا و نثاراحمد بهاوى دو ورزشکار ورزيده و مطرح، در مسابقات جهانى شرکت کند و براى کشور افتخار کمايى نمايد.

فدراسيون تکواندو، در سال ١٣٧١ ايجاد شده و در مجموع پنجاه هزار ورزشکار، به سطح کشور در اين رشته فعاليت دارند، که از اين تعداد ٥٠٠ تن آنها را طبقه اناث تشکيل ميدهد.

قابل ذکر است که دو هفته قبل، مسابقات ليگ برتر فوتبال زير ١٤سال، بين هشت تيم به منظور انتخاب چهره هاى برتر به تيم منتخب کابل نيز برگزار شد.