صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در مسابقات آشى هارا کاراته قوماندانى زون ٢٠٢ شمشاد قهرمان شد

در مسابقات آشى هارا کاراته قوماندانى زون ٢٠٢ شمشاد قهرمان شد

در مسابقات ووشو، ورزشکاران برتر عضو تيم زون مرکز و در مسابقات آشى‌هارا کاراته، قوماندانى زون ٢٠٢ شمشاد؛ مقام قهرمانى را کسب کردند. مسابقات ووشوى زون مرکز روز سه شنبه در ورزشگاه کميته ملى المپيک با شرکت ٥٥ ورزشکار برگزار شد و در پایان ١١ ووشوکار برتر عضويت تيم زون مرکز را از آن خود نمودند.

سيد رحمن يورش رئيس، فدراسيون ووشو گفت که در اين مسابقات ورزشکاران از ولايات لوگر، ميدان وردگ، زابل، غزنى پکتيا و کابل شرکت داشتند. وى افزود که اين ورزشکاران در ١١ وزن از منفى ٤٨ تا مثبت ٩٠ کيلوگرام به رقابت پرداختند و ١١ ورزشکار در وزن خود، قهرمان شدند.

سيد نثار احمد کاظمى از ولايت پکتيا به پژواک گفت که توانست ورزشکار کابل را شکست بدهد و در وزن ٥١ کيلو گرام عنوان قهرمانى را از آن خود نمايد. او که ٢٢ سال دارد، از برنده شدنش ابراز خرسندى نموده، مي‌گويد که براى مسابقات آمادگى لازم داشت و زحمت زياد کشيده بود .

کاظمى که از هشت سال بدينسو در اين رشته کار مي‌کند، علاوه مي‌کند که بخاطر عضويت تيم ملى ووشو، بيشتر تلاش مي‌کند تا به هدفش برسد. اين ورزشکار گفت که در ولايت آن‌ها ورزشگاه وجود ندارد و آنها در يک دکان کرايى تمرين مي‌کنند.

در عين حال، مسابقات آشى هارا کاراته که روز دوشنبه بين تيم‌هاى آزاد جوانان و پوليس در زون ساحوى ٢٠٢ شمشاد در کابل به راه افتاده بود، روز سه شنبه با قهرمانى اين زون خاتمه يافت.

در اين مسابقات هفت تيم آزاد جوانان از ولايات پروان، کاپيسا، غزنى، پنجشير و کابل و سه تيم پوليس مربوط قوماندانى‌هاى امنيه‌ی پروان، جبل‌السراج و زون ٢٠٢ شمشاد کابل که مجموعاً ١٥٠ ورزشکار مي‌شود، شرکت داشتند.

فريد احمد جويا مسوول برگزارى مسابقات مي‌گويد که در پايان مسابقات، تيم زون شمشاد با کسب پنج مدال طلا، چهار نقره و سه برنز عنوان قهرمانى را از آن خودکردند.

جويا به پژواک گفت که مسابقات در دو بخش بزرگسالان و جوانان در هشت وزن از منفى ٥٥ تا مثبت ٨٥ کيلوگرام برگزار شده بود که تيم قوماندانى امنيه پروان با کسب سه مدال طلا و ولسوالى کلکان پروان با دو مدال طلا مقام هاى دوم و سوم را کسب کردند.

او هدف از اين رقابت ها را تحکيم روابط ميان پوليس و جوانان عنوان کرده و علاوه نمود که در مجموع براى ورزشکارانى که مدال طلا، نقره و برنز گرفته اند، تحسين نامه نيز داده شد.