صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روسيه براي نخستين بار قهرمان فوتبال ساحلی جهان شد

روسيه براي نخستين بار قهرمان فوتبال ساحلی جهان شد

تيم فوتبال ساحلي روسيه با پيروزي برابر برازیل به عنوان قهرماني ششمين دوره مسابقات جام جهاني فوتبال ساحلي دست يافت.
ديدار نهايي ششمين دوره مسابقات جام جهاني فوتبال ساحلي ۲۰۱۱ ايتاليا يكشنبه‌شب بين تيم‌‌هاي روسيه و برازیل برگزار شد كه تيم روسيه با پيروزي ۱۲ بر ۸ برابر برازیل براي نخستين مرتبه جام قهرماني اين مسابقات را بالاي سر برد.
روسيه در حالي موفق شد برازیل را در مسابقه نهايي شكست دهد كه زردپوشان آمريكاي‌جنوبي در چهار دوره گذشته اين مسابقات به عنوان قهرماني دست يافته بودند.

در اين ديدار كه در ورزشگاه "دل‌ماره" و با قضاوت خوزه كورتس از اكوادور برگزار شد، دميتري شيشين(۳ گل)، ايگور شايكوف، ايليا لئونوف، ايگور اره‌مف و الكسي ماراكوف(۲ گل) و بتينهو(گل به خودي) براي تيم روسيه گل زدند و آندره(۶ گل) و بتينهو و سيدني(هر كدام يك گل) گل‌هاي برازیل را به ثمر رساندند.

در پايان اين مسابقات "آندره" از برازیل با ۱۴ گل جايزه آقاي گل جام را از آن خود كرد. "ايليا لئونوف" از روسيه بهترين بازيكن جام لقب گرفت و "آندري بوخليتسكي" از روسيه بهترين دروازه‌بان مسابقات شد. تيم نيجريه هم جايزه بازي جوانمردانه را به خود اختصاص داد.

در ديدار رده‌بندي اين مسابقات هم پرتغال با نتيجه ۳ بر ۲ از سد تيم السالوادور گذشت و به عنوان سومي اين جام دست يافت. ماخر(۲گل) و بليچيور براي پرتغال و ويلبر آلوارادو و فرانك والاسكوئز براي السالوادور در اين ديدار گل زدند.