صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تساوی افغانستان در برابر کویت در بازی‌های نوجوانان آسیا

تساوی افغانستان در برابر کویت در بازی‌های نوجوانان آسیا

تيم ملى فوتبال نوجوانان افغانستان در نخستين بازی خود در برابر کويت به مساوى يک بر يک دست يافت. محمد ياسين محمدى معاون فنى فدراسيون فوتبال به آژانس خبرى پژواک گفت که دوشنبه شب تيم ملى نوجوانان فوتبال کشور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسيا با کویت روبه رو شد و با ارائه یک بازی خوب، در نهایت به تساوی 1-1 رسید.

افغانستان در گروه B با تيم‌هاى کويت، يمن، امارات متحده عربى، مالديو و پاکستان هم گروه است.

به گفته وی، تنها گل تیم ملی نوجوانان کشور در این دیدار را مصطفی به ثمر رساند.وى افزود، قرار است تيم ملی فوتبال نوجوانان افغانستان در مسابقه دوم، امشب در برابر تيم يمن به ميدان برود.

بر اساس معلومات محمدى، در اين مسابقات ٤٠ کشور آسيايى در هفت گروه به مصاف هم ميروند که در پايان اين دوره از هر گروه دو تيم به دور بعد صعود خواهند کرد.

وى همچنان افزود: «با شناختى که از تيم فوتبال نوجوانان کشور داريم انشاالله با تدابير مسؤولان، به دور بعد صعود خواهيم کرد.»

قرار معلومات محمدى، تيم نوجوانان افغانستان در دور گذشته اين مسابقات نيز شرکت داشت که با تيم‌هاى کويت، عربستان، ازبکستان و پاکستان همگروه بوده و در آن دوره توانست با يک مساوى در برابر پاکستان به کار خود پايان دهد.

قابل یادآوری است که تيم فوتبال نوجوانان کشور در دوره‌ی قبل در برابر کویت با نتیجه 6-0 تن به شکست داده بود و در این دوره فقط تجربه و آمادگی جسمی کویتی‌ها به داد آنها رسید و باعث شد که از شکست بگریزند.

این تفاوت در نتیجه‌ها نشان پیش‌رفت بسیار عالی فوتبال کشور است که با وجود همه‌ی مشکلات و کمبودی‌ها جوانان کشور با توجه به استعداد و توانایی‌های خود در برابر تمام امکانات و توانایی‌های تیم‌های دیگر قرار گرفته و نتایج خوبی کسب می‌کنند.

به گفته‌ی کارشناسان اگر نوجوانان از نظر آمادگی جسمی در این مسابقات کم نیاورند، به خوبی می‌ توانند از حریفات امتیاز گرفته و راهی دور بعد شوند.

نبود تیم‌های باشگاهی حرفه‌ای، لیگ منظم، نبود زمین‌های تمرین و مشکلات دیگر باعث شده است که فوتبال افغانستان در سطح پایین قرار داشته باشد و بازیکنان حتا در سطح ملی، آن طور که باید و شاید و به میزان کافی تمرین نکنند و آمادگی جسمی و روحی کافی برای مسابقات را بدست نیاورند و این باعث می‌شود تیم‌های ملی ما در هر رده‌ی سنی با وجود برخورداری از تکنیک‌ خوب فردی، از جهات دیگر کمبود داشته باشد و در نهایت این تیم‌ها نتیجه‌ی بدست نیاورند.