صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تلاشهای شرکت اتصالات و بورد کریکت افغانستان برای رشد کریکت در کشور

تلاشهای شرکت اتصالات و بورد کریکت  افغانستان برای رشد کریکت در کشور

اتصالات یکی از شرکت های متمم اتصالات ایالات متحده عرب و بورد کریکت افغانستان دیروز طی محفلی تجدید همکاری های دو جانبه خویش را برای ارتقاع بیشتر کریکت در افغانستان اعلام داشتند. محفل با شرکت شهزاده مسعود معاون کریکت بورد افغانستان، یاسر ابولعمایم رئیس بخش بازاریابی اتصالات، نسیم‏الله دانش رئیس اجرایی بورد کریکت افغانستان، نوروز منگل کپیتان تیم ملی کریکت افغانستان، اعضای کریکت بورد افغانستان، کارمندان شرکت اتصالات، بازیکنان تیم الف و نوجوانان کریکت در هوتل کابل سرینا برگزار گردید.

به نظر بعضی از مسؤولان ورزش، تجدید همکاری ها میان بورد کریکت افغانستان و اتصالات بیانگر تعهدات آنها برای رشد کریکت در کشور می‏باشد. شرکت اتصالات حامی رسمی بورد کریکت و تیم ملی کریکت افغانستان در سال‏های گذشته بوده است.

کریکت یکی از باز‏ی‏های مشهور و مورد علاقه مردم در افغانستان می‏باشد که اخیراً تیم ملی کریکت افغانستان توانسته است در مسابقات بین‏المللی به گونه خوب بدرخشد.

با اینکه امکانات محدود در دسترس ورزشکاران تیم ملی قرار دارد و نیز بازی کریکت سابقه‏ چندان طولانی در افغانستان ندارد، تیم ملی کریکت افغانستان توانسته است افتخارات چشم‏گیری را برای افغانستان کسب نماید. جام بین‏القاره و حق شرکت در مسابقات یک روزه‏ی بین‏المللی از دست‏آوردهای مهم این تیم به شمار می‏رود.

شهزاده مسعود، معاون بورد کریکت افغانستان می‏گوید، ما می‏دانیم که رشد و پیشرفت بازی کریکت با عث تشویق و امیدواری جوانان به یک آینده‏ی درخشان می‏شود. از همین رو بورد کریکت افغانستان از کمک‏های مداوم شرکت اتصالات برای رشد ورزش و به‏خصوص کریکت در کشور ابراز قدردانی می‏کند.

یاسر ابولعمایم، رئیس بخش بازاریابی اتصالات می‏گوید، شرکت اتصالات متعهد به حمایت از ورزش در افغانستان می‏باشد. ما همواره برای رشد کریکت با بورد کریکت افغانستان همکار بوده‏ایم، زیرا ورزش بهترین وسیله‏ی پرورش نسل جوان و ساختن یک جامعه‏ی سالم و مترقی می‏باشد. باید بگویم که این بهترین فرصت برای تشویق و شناسایی استعدادهای جوان می‏باشد تا جوانان افغان از طریق ورزش مهارت و توانایی‏های خود را برای جهانیان به نمایش بگزارند.

وی اضافه کرد، حمایت از کریکت برای ما مایه ی افتخار است، چنانچه کارکردگی های عالی تیم ملی کریکت افغانستان بیانگر اراده‏ی قوی و عزم راسخ افغان‏ها می‏باشد و باعث تغییر افکار جهانیان در مورد افغانستان شده است، پس برای رقابت با بهترین تیم‏های جهان، کریکت بورد افغانستان نیاز به شناسایی و تربیت استعدادهای جوان دارد تا در آینده نیز یک تیم قدرتمند از افغانستان نمایندگی کند.

برای اولین بار در تاریخ کریکت در آسیا، شرکت اتصالات و بورد کریکت افغانستان برای تیم‏های ملی و نو جوانان کریکت حقوق ماهانه در نظر گرفته‏اند. افزون بر این، دو آکادمی کریکت در ولایت‏های ننگرهار و کابل برای تسهیلات آموزش بازی کریکت در آینده‏ی نزدیک ساخته می‏شود.