صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تيم ملى بسکتبال زنان افغانستان عازم تاجکستان شد

تيم ملى بسکتبال زنان افغانستان عازم تاجکستان شد

تیم ملى بسکتبال زنان کشور، به هدف آمادگى بهتر و کسب تجربه براى شرکت در مسابقات جنوب آسيا، روز پنجشنبه رهسپار تاجکستان شد.

تيم ملى بسکتبال زنان در اين سفر، متشکل از ١٥ ورزشکار، يک مربى، يک معاون مربى و دو نفر هیأت مي‏باشد.

غلام غوث نيکبين سکرتر جنرال فدراسيون بسکتبال گفت، در اين سفر، تيم افغانستان براى کسب تجربه و آمادگى بهتر در مسابقات ليگ زنان بسکتبال، تاجکستان شرکت مي‏کند.

وى علاوه کرد: «در اين رقابت‏ها تيم ملى بسکتبال کشور، مي‏تواند از تجارب ورزشکاران تاجکستان به خوبى بهره ببرد تا در رقابت‏هاى آسيايى، با آمادگى بهتر حضور پيدا کنند.»

قرار بود اين مسابقات از دیروز با شرکت ٦ تيم تاجیکستان و يک تيم از افغانستان، در شهر دو شنبه پايتخت آن کشور آغاز شده و تا يک هفته ادامه يابد.

سميرا اصغرى ١٨ساله که از چهار سال بدينسو، در رشته بسکتبال فعاليت دارد، شرکت در اين رقابت هارا براى آمادگى تيم خود مفيد خواند.

وى گفت: «ما مي‏توانيم از ورزشکاران باتجربه تاجکستانى، بياموزيم و براى مسابقات بزرگتر، آمادگى داشته باشيم.»اين ورزشکار، با آنکه وضعيت بسکتبال زنان را در کشور خوب دانست، اما از مسؤولان خواست تا مربى خارجى را براى آشنايى آنان با شيوه هاى جديد، استخدام کنند.

اصغرى افزود که مسابقات جنوب آسيا، قرار است در ماه اکتوبر سال ٢٠١٣ در دهلى جديد پايتخت هند برگزار شود. تيم ملى بسکتبال افغانستان، در اين رقابت‏ها اولين حضور خود را در مسابقات خارجى تجربه خواهد کرد.

به گفته مسؤولان اين رشته، بسکتبال در سال ١٣٢٢، در کشور به فعاليت آغاز کرده و در سال ١٣٦٠ در چوکات کميته ملى المپيک، ثبت شده است.

در بخش زنان، بيش از ٢٠٠ ورزشکار در ولايات کابل، هرات، قندهار و سمنگان به اين رشته مي‏پردازند.