صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تيم ملى تکواندو رهسپار تايلند شد

تيم ملى تکواندو رهسپار تايلند شد

بعد از يک هفته جنجالي که سپ بلاتر رئيس فيفا با اظهاراتش در مورد نژاد‌پرستي درست کرد يوفا اميدوار است که صحبت‌هاي عالي‌ترين مقام مديريت فوتبال جهان باعث نشود که اين هفته در ليگ قهرمانان به جز مسابقه‌هاي فوتبال هواداران شاهد اتفاق ديگري باشند و حرف‌هاي بلاتر براي درگيري‌هاي بازيکنان بهانه دست آن‌ها نداده باشد.

بنفيکا و يونايتد از رقباي قديمي همديگر در اروپا هستند. يونايتد در سال 1968 با شکست دادن اين تيم توانست اولين جام اروپايي‌اش را بگيرد. يونايتد با اين 5 بازي که بدون خوردن هيچ گلي سپري کرده تمرکز خودش را باز يافته و در مصاف با بنفيکا فقط يک هدف دارد اين که با اين رقيب تا لحظه آخر مبارزه کند چرا که هر دو تيم مي‌خواهند به مرحله حذفي ليگ قهرمانان راه پيدا کنند.

هر دو تيم 8 امتيازي هستند و صدرنشيني شياطين سرخ به خاطر تفاضل گل بهتر است. هر کدام که اين بازي را ببرند به عنوان تيم اول صعود خواهند کرد. بازگشت نمانيا ويديچ کاپيتان اين تيم به قلب خط دفاعي از عوامل مستحکم‌تر شدن خط دفاعي يونايتد بوده اما به دليل دو جلسه محروميت اين بازيکن را براي مصاف با بنفيکا در اختيار ندارند.

به جاي او ريو فرديناند در کنار جاني اوانس قرار مي‌گيرد. فرگي در خط مياني هم با مصدوماني روبه‌رو است براي همين در بازي اخيرشان با گالاتي از وين روني در ميانه ميدان استفاده کرد. رودريگو مهاجم تيم زير 21 سال اسپانيا که در خط حمله بنفيکا توپ مي‌زند در اوج است و به دردسر‌هاي ژرژ خسوس براي انتخاب خط حمله از ميان اين همه مهاجم آماده مي‌افزايد.

اين بازيکن 20 ساله در 4 بازي اخير تيمش ستاره ميدان بوده و هر 5 گل بنفيکا در اين ديدارها را به ثمر رسانده. اسکار کاردوزو پاراگوئه‌اي از انتخاب‌هاي اصلي اين مربي براي خط حمله است. ناپولي که در سري A خيلي خوب بازي مي‌کند در ده بازي اخير خانگي خودش در اروپا تن به باخت نداده.

آن‌ها با منچستر‌سيتي بازي دارند و والتر ماتزاري در مورد اين حريفشان مي‌گويد: «سيتي يک تيم پديده است. روبرتو مانچيني حق دارد که مي‌گويد دليلي براي حسادت کردن به بارسا و رئال‌مادريد ندارند. ما همه سعي‌مان را در اين بازي خواهيم کرد.» بازي رفت در خانه سيتي به تساوي يک - يک رسيده ولي مانچو به خاطر سال‌ها کار در ايتاليا اين حريف را به خوبي مي‌شناسد.

اينتر اگر به ترابوزان اسپور در ترکيه نبازد به مرحله بعدي صعود مي‌کند. يک تساوي هم برايشان کافي است تا به عنوان صدرنشين گروه B کارشان را در اين مرحله تمام کنند. از وقتي که کلوديو رانيري جاي گاسپريني را گرفته نرآتزوري در هر سه بازي اروپايي‌اش به پيروزي رسيده است، اما براي اين مسابقه وسلي اسنايدر را به دليل آسيب ديدگي قبل از بازي با کالياري شايد در اختيار نداشته باشند.

تيم آژاکس با لشکري از مصدومان راهي ليون مي‌شود و در خط حمله‌اش مشکلات اساسي دارد چرا که ديميتري بوليکين مهاجم مياني‌شان از ناحيه زانو آسيب ديده است. يک تساوي هم براي قطعي شدن صعود اين تيم هلندي به مرحله بعدي کافي است.

ليون ممکن است براي اولين بار طي 9 سال اخير از راهيابي به مرحله حذفي ليگ قهرمانان باز بماند. تساوي يا شکست به معني ناکامي آن‌هاست و يک بازي آخرشان هم در خانه دينامو‌زاگرب خواهد بود. بايرن‌مونيخ اگر يک برد از ويارئال بگيرد کارش را در اين مرحله تمام کرده و باخت اين هفته به دورتموند را هم راحت‌تر مي‌تواند فراموش کند.

آن‌ها با ده امتياز صدرنشين گروه A هستند و از سيتي سه امتياز بيشتر دارند. ويارئال با چهار شکست متوالي بدترين نتايج ممکن را در تاريخ 9 سال حضورش در اروپا گرفته است در حالي که مونيخي‌ها در ده ديدار از يازده ديدار اخير خود در ليگ قهرمانان پيروز بوده‌اند. يوپ هاينکس مي‌تواند روي آرين روبن حساب کند اما جاي خالي باستين شواين‌اشتايگر که از ناحيه استخوان ترقوه دچار شکستگي شده همچنان احساس مي‌شود.

درست مثل ديدار با دورتموند که بايرن به اين خاطر ضربه خورد و قواي تهاجمي هميشگي خودش را نداشت. ويارئال پر مصدوم که تا به اين‌جا يک امتياز هم نگرفته به زحمت شايد بتواند تيم سوم جدول بشود و به ليگ اروپا راه‌ پيد اکند. به گفته گونسالو رودريگس آن‌ها هنوز اميدشان را از دست نداده‌اند: «هر سال ممکن نيست بتواني در اوج باشي. ما تا اين‌جا خوب نتيجه نگرفته‌ايم ولي هنوز مي‌شود مبارزه کرد و حداقل مي‌توانيم به ليگ اروپا فکر کنيم.»