صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فدرر قهرمان شد

فدرر قهرمان شد

راجر فدرر براي ششمين بار جام قهرماني در مسابقات تنيس تور جهاني (ATP) را بالاي سر برد. اين تنيس باز سوييسي در ديدار پاياني موفق شد جو ويلفرد تسونگا از فرانسه را با نتايج 6 بر 3، 6 بر 8 و 6 بر 3 شكست دهد.

وي با اين قهرماني در آخرين تورنمنت فصل بيش از 1 ميليون پوند پاداش نقدي دريافت كرد.

فدرر 30 ساله در اين باره گفت: از اين بهتر نمي شود.

تسونگا حريف فدرر نيز پس از مسابقه فينال اظهار داشت: به راجر تبريك مي گويم. اگر او نبود شايد من مي توانستم چند عنوان قهرماني به دست بياورم اما او بهترين است.

مسابقه يكشنپه شپ بعد از رقابت هاي مسترز پاريس و همچنين مرحله گروهي تور جهاني، سومين يكشنبه اي بود كه فدرر و تسونگا رو در روي هم قرار مي گرفتند.

از نکات قابل توجه این رقابت‌ می‌توان به حضور ستارگان فوتبال جهان در ورزشگاه اشاره کرد.

کریستین رونالدو، رابرت پیرس، آندری آرشاوین، نانی، تیری هانری و سایر ستارگان فوتبال در یک شب استثنایی در لندن و در کنار هم و از نزدیک شاهد رقابتی پایاپای دو تنیس باز برتر رقابت‌های تنیس حرفه‌ای تور جهان در بازی فینال بودند که در نهایت این دیدار طبق انتظارات به سود فدرر به اتمام رسید.

نکته قابل توجه حضور بیشتر بازیکنان فوتبال مطرح فرانسوی برای حمایت از جو ویلفرد تسونگا، هموطن خود در ورزشگاه بود که در نهایت تسونگا با شکست در رقابت فینال به عنوان نایب‌قهرمانی رقابت‌ها بسنده کرد. تسونگا در رده ششم تنیس‌بازان جهان قرار دارد.

همچنین در دیدار فینال ستارگان دنیای امروز و دیروز دنیای تنیس از جمله اندی ماری، بوریس بیکر و ... نیز حضور داشتند.

این رقابت‌ها از سال ۲۰۰۰ هر ساله و با حضور ۸ بازیکن برتر جهان به عنوان فینال رقابت‌های تنیس برگزار می‌شود.

قابل یادآوری است که رده‌بندی برترین تنیس‌بازان جهان نیز اعلام شده است.

رده‌بندی برترین تنیس‌ بازان جهان با بازگشت راجر فدرر به جایگاه سوم جهان همراه شد.

در این رده‌بندی که دیروز اعلام شد فدرر پس از کسب عنوان قهرمانی تنیس تور حرفه‌ای جهان در لندن ضمن کسب جایزه یک میلیون و 630 هزار دالری، امتیازات لازم را به دست آورد و به رده سوم تنیس بازان برتر جهان بازگشت تا مهم‌ترین اتفاق تنیس هفته رقم بخورد.

در این رده‌بندی نواک جوکوویچ صرب و رافائل نادال اسپانیایی که در همان مرحله گروهی از دور رقابت‌های تنیس تور حرفه‌ای حذف شده بودند با کم شدن امتیازاتشان صدرنشینی خود را در این رده بندی تداوم بخشیدند و اندی ماری بریتانیایی نیز مجدداً به جایگاه چهارم بازگشت.