صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

قدردانی از بهاوی و نیکپا، راهیافتگان المپیک لندن

قدردانی از بهاوی و نیکپا، راهیافتگان المپیک لندن

کميته‌ی ملى المپيک دو تکواندو کار کشور را که به مسابقات المپيک لندن راه يافته‌اند، براى درخشش در اين مسابقات کمک نموده و آنان را برای مسابقات المپیک آماده می‌کند. نثاراحمد بهاوى و روح الله نيکپا دو عضو تيم ملى تکواندو، در مسابقات کسب سهميه‌ی المپيک که هفته‌ی گذشته با شرکت بيش از ٤٠ کشور آسيايى در تايلند برگزار شد، با شکست حريفان خود، توانستند سهميه‌ی المپيک ٢٠١٢ لندن را کسب نمايند.

محمد ظاهر اغبر، رئيس کميته‌ی ملى المپيک، که در مراسم تجليل از این دو تکواندوکار کشور، دیروز (٩ قوس) صحبت مي‌کرد گفت: «دعاى خير مردم افغانستان سبب شد که اين ورزشکاران، با امکانات ناچيز، افتخار بزرگ کسب کنند.»

وى وعده سپرد که جهت آمادگى بيشتر اين دو ورزشکار براى مسابقات المپيک ٢٠١٢ لندن، آنها را براى سه ماه در داخل کشور، سه ماه در يکى از کشورهاى همسايه و سه ماه ديگر در کورياى جنوبى، از بودجه‌ی المپيک تمرينات منظم خواهند داد.

رئيس کميته ملى المپيک افزود که از امروز تا ختم مسابقات المپيک لندن، براى نيکپا و بهاوى و تيم همراه و خانواده‌هاى‌شان کمک مالى نيز خواهند نمود.

اغبر علاوه کرد که همچنین اين دو ورزشکار را براى يک هفته به کشور دلخواه‌شان براى سياحت و رفع خستگى نيز اعزام مي‌نمايند.

وى از تاجران ملى، بزرگان قوم و وکلاى مردم در ولسى جرگه خواست تا براى رشد ورزش، ورزشکاران را تشويق و کمک نمايند.

نثاراحمد بهاوى که در مسابقات تايلند مدال طلا را کسب نموده، از استقبال مردم و تقدير و کمک کميته‌ی المپيک سپاسگذارى نموده، گفت: «نتيجه‌اى را که من کسب کردم، دعاى مردم و زحمات خودم و مربيان ما بود.»

وى علاوه کرد که آنها با حريفان قوى خود در مسابقات المپيک ٢٠١٢ روبه‌رو مي‌شوند و لازم است که آنها بخاطر کسب افتخار به کشور، آمادگى بيشتر و بهتر داشته باشند.

بهاوى، قهرمان تکواندوى افغانستان در سال ٢٠٠٧ ميلادى، در مسابقات بين‌المللى تکواندو در چين، لقب نايب قهرمان را به دست آورد.

روح الله نيکپا که توانست در مسابقات تايلند مدال برنز را به دست آورد، گفت: «چون در اين مسابقات، يک باخت داشتم، اگر مسابقه‌ی آخر را مى‌باختم، نمى‌توانستم به المپيک لندن راه پيدا کنم، اما از اينکه توانستم حريف تايلندى خود را شکست دهم، احساس خوشى می‌کنم که اصلا قابل بيان نيست.»

نيکپا افزود، تمرينات براى مسابقات المپيک لندن مهم است. حريفان ما در اين مسابقات هم با تجربه و قدرتمند و هم از امکانات خوبى برخوردارند. در چنين شرایط لازم است که ورزشکاران افغان جهت شرکت در اين مسابقات، تمرينات منظم و آمادگى خاص داشته باشند.

گفتنى است نيکپا در مسابقات المپيک سال ٢٠٠٨ ميلادى در بجینگ پايتخت چين، توانست اولين مدال المپيکى برنز را براى کشور به ارمغان بياورد.

قرار است مسابقات جهانى المپيک، از ٢٨ جولاى سال ٢٠١٢ ميلادى در لندن، پايتخت بريتانيا برگزار شود.

افغانستان؛ برای راهیابی به المپیک لندن در رشته‌هاى کشتى، تکواندو، اتلتيک، بسکتبال، بوکس و جودو در تلاش است و در مسابقات راهيابى المپيک لندن، شرکت خواهد کرد.