صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افغانستان مقام معاونيت فدراسيون آسيايى موتاى را کسب کرد

افغانستان مقام معاونيت فدراسيون آسيايى موتاى را کسب کرد

دراجلاس عمومی فدراسیون آسیایی موی تای امیر حسین حسینی رییس فدراسیون موی تای افغانستان به حیث معاون فدراسیون آسیایی موی تای انتخاب گردید. محمد عارف پيمان رييس نشرات کميتۀ ملى المپيک گفت که امیر حسین حسینی رییس فدراسیون موی تای افغانستان که نمایندگی سازمان جهانی را نیز برعهده دارد، در اجلاس عمومی فدراسیون آسیایی موی تای (فاما) با اکثریت آراء به حیث معاون رییس اين فدراسیون انتخاب گردید.

وى افزود که همچنان در اين اجلاس، محمد عیسی احمدی داور ممتاز و جهانی موی تای افغانستان به حیث عضو بورد اجرایی فدراسیون آسیایی موی تای انتخاب شده است.

پيمان مي‌گويد که در پایان مسابقات موی تای قهرمانی جهان که با حضور ٨٠ کشور در شهر سن پیترزبورگ روسیه دو روز قبل برگزار شد، تیم ملی موی تای افغانستان دو مدال برنز توسط اسلام الدین در وزن ٥٤ کیلوگرم و محمد جعفر حسینی در وزن ٥٧ کیلوگرم به دست آورده است.

به گفتۀ پيمان، محمد جعفر توانسته بود بر حریفانی از جاپان و آذربائیجان غلبه کند و بازی نیمه نهایی را به ورزشکاری از ترکیه واگذار کرد و به مدال برنز ومقام سوم رسید. اسلام الدین با یک پیروزی بر حریف گرجستانی و توقف در مقابل قهرمان اوکراین هم به مدال برنز دست يافت. علی اکبر رضایی که قبلاً بر قهرمان ازبکستان پیروز شده بود در برابر ورزشکاری از ترکیه متوقف شد.

اما جاوید حسنی که از سد مبارز سويدن گذشته بود، نتوانست بر ورزشکار کانادایی غالب شود. علی صدیقی که در برابر مبارز کانادایی به برتری رسیده بود در مقابل مبارز کشور میزبان ( روسیه) نتیجه را واگذار کرد.
رييس نشرات کميتۀ ملى المپيک مي‌گويد که قرار است تیم ملی موی تای افغانستان امروز ٢٥ سنبله به کابل برگردد.