صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اولین لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور آغاز شد

اولین لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور آغاز شد

اولین لیگ ملی تاریخ کشور روز سه شنبه با بازی تیم های شاهین آسمایی و میوند اتلان آغاز شد. بر اساس تقسیم بندی فدراسیون فوتبال افغانستان، کشور به هشت منطقه تقسیم شده‌اند و هر منطقه یک تیم در لیگ دارد. نحوه انتخاب بازیکنان این لیگ به صورت غیر متعارف و جدیدی بوده است. این بازیکنان از طریق برنامه‌ای به نام میدان سبز انتخاب شده‌اند.اولین لیگ حرفه‌ای افغانستان روشن نام دارد، که نام یک شرکت مخابراتی است که یکی از حمایت کنندگان اصلی این لیگ خواهد بود.

از منطقه مرکز: عقابهای هندوکش، منطقه شمال شرق: موجهای آمو، کابل: شاهین آسمایی، شمال: سیمرغ البرز، جنوب شرق: موج‌های اباسین، غرب: طوفان هریرود، جنوب غرب: میوند اتلان و جنوب: بازهای سپین غر در این لیگ شرکت می کنند.

لوگوی اولین لیگ حرفه‌ای افغانستان، شیری ایستاده است، به گفته مسئولاان فدراسیون فوتبال افغانستان علت انتخاب این نماد به لقب تیم ملی این کشور ارتباط دارد. لقب تیم ملی افغانستان شیران خراسان است.در مسابقات روز سه شنبه که میان میوند اتلان و شاهین آسمایی بود، مسابقه، سه - یک به نفع میوند اتلان تمام شد. در مسابقه روز چهارشنبه موج هاى آمو و عقابان هندوکش باهم مساوى شدند.

در ادامۀ مسابقات ليگ برتر فوتبال، روز گذشته تيم هاى موج هاى آمو و عقابان هندوکش باهم مسابقه دادند؛ اما مساوى شدند.

محمد عارف پيمان رييس نشرات کميته ملى المپيک، به گفت که در دومين روز اين مسابقات، تيم موج هاى آمو از حوزۀ شمالشرق با تيم عقابان هندوکش از حوزۀ مرکزی، ساعت ٣:٠٠ بعد از ظهر روز گذشته باهم مسابقه دادند؛ اما مسابقه دو بر دو، مساوى پايان يافت.

هر دو تيم، در نيمۀ اول مسابقه هيچ گلى را به ثمر رسانده نتوانستند؛ اما دقايق آخر نيمۀ دوم مسابقه جالب شد و ١٠ دقيقه به ختم مسابقه مانده بود که هر دو تيم، يک يک گل زدند.هزاران تن که در اين مسابقات شرکت داشتند، بازیکنان را با کف زدن ها تشويق ميکردند.

پيمان ميگويد: موج هاى آمو خوب درخشيد و بازى دو بر يک به نفع اين تيم ادامه يافت؛ اما دو دقيقه به ختم مسابقه مانده بود، که عقابان هندوکش يک گول ديگر وارد جال حريف نمود و مسابقه را با نتيجۀ مساوى پايان داد.