صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیم هریرود در کابل، طوفان گل بر پا کرد

تیم هریرود در کابل، طوفان گل بر پا کرد

در ادامه پیکار های لیگ برتر افغانستان، دیروز یک دیدار برگزار شد که تیم طوفان هریرود نماینده زون غرب و اسپین غر بازان از شرق کشور به مصاف هم رفتند. این بازی ها که وارد مرحله حساس خود شده است، تیم اسپین غربان نتوانست طوفان هریرود را شکست دهد و از راه یافتن به فینال بازی ها باز ماند. شاگردان حامدی، در یک بازی نمایشی و تهاجمی توانستند سپین غربازان را ده بر صفر شکست دهند و با روحیه بالا جمعه آینده مقابل سیمرغ البرز به میدان بروند تا چهره قهرمان دوره اول لیگ برتر کشور مشخص شود. در این بازی حمیدالله کریم در دقیقه 9 برای طوفانی ها گلزنی کرد، اما این گل از طرف داور میدان پذیرفته نشد.

شاگردان حامدی دست از حمله برنداشتند تا سرانجام غلام رضا یعقوبی در دقیقه 21 برای زون غرب گل زنی کرد و تیم اش را 1 بر 0 پیش انداخت.

بعد از پانزده دقیقه گل نخست، معروف محمدی گل دوم آبی پوشان غرب را در دقیقه 36 به ثمر رساند و نیمه اول 2 بر 0 به نفع طوفانی ها به پایان رسید.

در همین حال، اما تیم سپین غربازان هرچند که حمله های معتدی را انجام می داد، به نتیجه نرسید تا سر انجام در دقیقه اضافی نیمه نخست شاگردان عزت الله قاطعی صاحب پنالتی شد که اجمل پردیس توپ را در تیرک افقی دروازه کوبید و گل نشد.
تنها نتیجه که سپین غربازان از این نیمه گرفت این بود که دو توپ را به تیرک افقی دروازه طوفان هریرود کوبیدند.

نیمه دوم، نیمه جشنواره گل برای طوفانی ها
در نیمه دوم بازی، آبی پوشان زون غرب سه دقیقه پس از شروع بازی (48) حمیدالله کریمی که گل اول او پذیرفته نشد، گل سوم طوفان هریرود را زد. شش دقیقه بعد، یعقوبی در دقیقه 54 گل چهارم تیم و دوم خود اش را در این بازی به ثمر رسانید و نشان داد که او (یعقوبی) یک گل زن حرفه ای است.

هنوز جال دوازه تیم اسپین غر بازان، به خود می لرزید که در دقیقه 55 گل پنچ توسط وحید ندیم به ثمر رسید و طرفداران طوفانی ها ورزشگاه را به هیاهو به وجد آوردند.

شاگردان حامدی، هرچند که در نیمه دوم هر یک دقیقه بعد گل زنی می کردند، حمید الله کریمی گل ششم را وارد دروازه اسپین غربازان کرد.

مجید کریمی در دقیقه 70 دروازه تیم حریف را در هم شکست تا تماشاچیان منتظر گل های بیشتر از بازیکنان تاکتیکی طوفان باشند.

بعد از این گل ها، پای حامد جازمی که در نیمه دوم وارد بازی شده بود، به گل زنی باز شد و در دقیقه 81 گل هشتم را وارد اسپین غربازان کرد.

یعقوبی در دقیقه 83 توپ را به جال دروازه زون شرق چسپاند تا با این گل او هتریک کرد و تیم زون غرب را با 9 گل پیش انداخت.

در دقیقه 87 بارکزی توپ کاشته پنالتی را وارد دروازه سفید پوشان شرق کرد و در نتیجه، طوفان هریرود 10 بر 0 سپین غربازان را شکست داد تا به عنوان یک تیم قدرتمند در برابر سیمرغ البرز درجمعه آیند صف آرایی کند.

تیمی با بهترین دفاع
سیمرغ البرز در بازی های تیمی، لیگ برتر افغانستان، چهار گل از تیم طوفان هریرود دریافت کرده بود. با این حال، در بازی دیروز در استدیوم ورزشی فدراسیون فوتبال افغانستان، بازیکنان سپین غربازان در پایان این دیدار، بازی خشنی را به نمایش گذاشت و الکوزی بازیکن این تیم از سوی داور، از زمین بازی اخراج شد.

برخلاف بازی اسپین غر بازان، بازیکنان تیم طوفان هریرود بازی نرمی را از خود به نمایش گذاشت اما کاپیتان طوفانی ها به دلیل خطای که الکوزی انجام داد، راهی شفاخانه شد.

در پایان بازی وحیدالله ندیمی که با ثمر رساندن 9 گل، بهترین گل زن تا این اینجای لیگ برتر افغانستان و بهترین بازیکن این دیدار شناخته شد.

از شروع بازی های لیگ برتر افغانستان تا هنوز، تیم طوفان هریرود، یک گل دریافت کرده است و ناظران فوتبال می گویند که این تیم از دفاع قدرتمندی برخوردار است. (بخدی)