صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

صعود بلجیم و ولز و پیروزی با ارزش ترکیه در انتخابی یورو 2016

صعود بلجیم و ولز و پیروزی با ارزش ترکیه در انتخابی یورو 2016

تيم ملي فوتبال بلجيم با برتري پرگل برابر آندورا توانست صعودش را به رقابت‌هاي يورو 2016 قطعي کند. ترکيه با پيروزي برابر چک، هالند را يک گام ديگر از رسيدن به يورو دور کرد. در ادامه رقابت‌هاي انتخابي يورو 2016 در قاره اروپا چند ديدار برگزار شد که در يکي از ديدارهاي مهم ترکيه در خانه چک به ميدان رفت و با نتيجه دو بر صفر به برتري رسيد تا در روزي که مردم ترکيه به دليل حملات تروريستي در آنکارا ناراحت بودند، تيم ملي کشورشان سه امتياز باارزش کسب کند و يک گام ديگر به صعود به پلي‌اف نزديک شود.

 در اين ديدار براي ترکيه‌اي‌ها سلوک اينان و هاکان اوغلو گلزني کردند. در ديگر ديدار، کرواسي با سه گل در خانه برابر بلغاريا به برتري رسيد تا مقتدرانه به يورو صعود کند. پرسيچ خريد جديد رئال، راکيتيچ و کالينيچ گلزنان کروات‌ها در اين ديدار بودند. به اين ترتيب ايتاليا و ناروي از اين گروه به يورو صعود کردند و کرواسي راهي پلي‌اف شد. در ديگر ديدار بلجيم توانست با نتيجه چهار بر يک از سد آندورا بگذرد و صعودش را به يورو 2016 قطعي کند. ناينگولان، دي بروين، هازارد از روي نقطه پنالتي و دپوتيره براي بلجيم گلزني کردند.

 هازارد در اين ديدار يک ضربه پنالتي را از دست داد تا نتواند دو گله شود. اين دومين پنالتي هازارد در اين فصل است که از دست مي‌رود. تيم ملي فوتبال ولز نيز برابر بوسني با دو گل شکست خورد تا شيرين‌ترين شکست خود را تجربه کند و به يورو 2016 صعود کند. يوريچ و ايبسويچ براي تيم بوسني گلزني کردند. قبرس نيز موفق شد اسرائيل را با نتيجه دو بر يک شکست دهد.