صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در دو راهی بازنشستگی و ادامه دادن

در دو راهی  بازنشستگی و ادامه دادن

يوسين بولت در صحبت‌هايش درباره زمان بازنشستگي‌ اعلام کرده شايد فعاليت حر‌فه‌اي خود را تا پايان 2017 نيز ادامه دهد اما آيا ا‌د‌ا‌مه‌ دادن او يک سال بعد از المپيک چيزي به کارنامه‌اش اضافه خواهد کرد؟

به نقل از يورو اسپورت، تمامي طرفداران ورزش و د‌و‌و‌ميد‌ا‌ني و هو‌اد‌ا‌ران يوسين بولت نگران بازنشستگي اين نابغه دو هستند.

مساله بازنشستگي يوسين بولت در مرکز توجه قرار گرفته است و شايد او هنوز در دو راهي ا‌د‌ا‌مه‌ دادن يا بازنشسته شدن قرار داشته باشد. بولت جامائيکائيي توانست در طول کار حر‌فه‌اي خود ورزش دوي سرعت را به بالاترين سطح خود برساند اما بالاخره عمر فعاليت حر‌فه‌اي او نيز به پايان مي‌رسد.

بولت مي‌خواهد کارنامه درخشان خود را با قهرماني در سه رشته 100 متر، 200 متر و چهار در 100 متر در بازي‌هاي ريو براي هميشه در تاريخ تثبيت کند اما بعد از آن را خودش نيز مطمئن نيست.

بولت درباره بازنشستگي خود گفته است: من و مربي‌ام در اين‌باره بحث‌هايي داشتيم که چه زماني بايد بازنشسته شوم. مربي‌ام مي‌گويد نبايد بگوييم آيا بعد از المپيک من بازنشسته خواهم شد يا نه. بعد از المپيک تصميم مي‌گيريم آيا بايد يک سال ديگر هم کار کنيم يا نه. بنا‌بر‌اين بايد تا بعد از المپيک صبر کنيم. مردان و زنان ورزشکار حر‌فه‌اي غالبا در اواخر دوران فعاليت خود، از بين رفتن شکوه گذشته‌شان را مي‌بينند. بولت به احتمال زياد تا پايان 2017 بازنشسته خواهد شد اما ممکن است يک سال پاياني کار، مانند هميشه درخشان باشد يا اين که او نيز تاريک شدن درخشش خود را مشاهده کند.

بولت تاکنون يازده مدال طلا در مسابقات قهرماني جهان را کسب کرده است که رکوردي براي او به شمار مي‌رود. ورزشکاراني هستند که تلاش مي‌کنند همچنان در اوج باقي بمانند. راجر فدرر مي‌تواند يکي از آنها باشد. او همچنان سخت تلاش مي‌کند تا خود را در بين تنيس‌بازان برتر جهان نگه دارد. فدرر از تجربياتش استفاده مي‌کند تا هميشه يک گام از حريفان جوان‌تر و آماده‌تر خود جلو باشد. شايد در دويدن همه چيز راحت‌تر باشد. فقط بايد سريع‌تر از رقيبان دويد. «جاستين گاتلين» يکي از نمونه‌هايي است که نشان مي‌دهد دوندگان بالاي 30 سال نيز مي‌توانند سريع باشند. درست است که سن و سال فقط يک عدد است و ممکن است موقعيت ارتباطي با اين عدد نداشته باشد اما درباره بولت بايد اين را پذيرفت که اوج فعاليت حر‌فه‌اي او در سن 22 سالگي اتفاق افتاده و هر ورزشکاري در سن خاصي به اوج خود مي‌رسد.