صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

به دنبال هت تریک در المپیک

 به دنبال هت تریک در المپیک

يوسين بولت قهرمان 6 دوره المپيک که در حال آماده‌سازي براي بازي‌هاي ريو 2016 است، اعلام کرد فکر مي‌کند مي‌تواند رکورد 19 ثانيه‌اي خود را در دوي 200 متر بشکند.

به نقل از يورو اسپورت، از بيستم آگوست 2009 تاکنون، يوسين بولت رکورد دوي 200 متر را در دست دارد که 19 ثانيه و 19 صدم ثانيه است. رکورد 100 متر نيز در دست بولت است که 9 ثانيه و 58 صدم ثانيه است.

بولت در حالي که براي بازي‌هاي سال آينده ريو آماده مي‌شود، در مصاحبه خود با رويترز گفت: واقعا مي‌خواهم 200 متر را زير 19 ثانيه بدوم. اين يکي از هدف‌هاي اصلي من است و فکر مي‌کنم يکي از سخت‌ترين آنها نيز هست زيرا پيدا کردن روز و مسابقه مناسب براي رکورد شکني کار آساني نيست. با اين حال، به شخصه فکر مي‌کنم که توانايي اين کار را دارم و مربي‌ام نيز همين نظر را دارد. بنا‌بر‌اين فقط بايد کار کنم و زمان مناسب را پيدا کنم. اين يکي از هدف‌هاي من در ريو است. يوسين بولت به دنبال اين است که اولين نفري باشد که سه بار پياپي در سه رشته 100 متر، 200 متر و چهار در 100 متر در المپيک قهرمان مي‌شود.

اين نابغه جامائيکايي امسال با آسيب‌ديدگي‌ از ناحيه لگن روبه‌رو شد و با آن مبارزه کرد تا بتواند سه مدال طلا در بازي‌هاي قهرماني جهان پکينگ کسب کند.

جاستين گاتلين در صحبت‌هايش گفته است احساس مي‌کند به رقيب خود بولت نزديک مي‌شود. در فينال 100 متر در پکينگ، گاتلين تنها يک صدم ثانيه با بولت فاصله داشت.

بولت درباره روبه‌رو شدن با گاتلين در ريو گفت: بسيار لذت بخش است که آنجا بروم و با بهترين‌ها مسابقه بدهم زيرا هنگامي که بهترين‌ها را شکست مي‌دهيد يعني شما عالي هستيد. زندگي مي‌کنم که مسابقه بدهم و منتظرم که هم تيمي‌ام يوهان بليک بازگرد. او دو فصل است که مسابقه نمي‌دهد.

بولت در پايان صحبت‌هايش درباره رقيبان خود از جمله گاتلين گفت: جاستين گفته براي ر‌قا‌بت‌ مي‌آيد اما بيشتر از اين‌ها تمرکز کرده‌ام. اين فصل را نسبت به فصل قبل در شرايط بدني بهتري شروع کردم. بنا‌بر‌اين از اينجا به بعد تنها به فکر پيشرفت هستم.