صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رقابتی‌ترین لالیگا در 20 سال اخیر

رقابتی‌ترین لالیگا در 20 سال اخیر

در فصل 16-2015 رقابت نزديکي بين تيم‌هاي بالاي جدول ليگ فوتبال اسپانيا وجود دارد که در 20 سال اخير بي‌سابقه بوده است. به نقل از مارکا، هشت هفته از لاليگا گذشته است و سه تيم بالاي جدول، 18 امتياز کسب کردند که گل‌هاي زده رتبه‌هاي اول تا سوم را مشخص کرده است. رئال مادريد، سلتاويگو و بارسلونا، سه تيم هم امتياز ابتداي فصل لاليگا هستند. بايد به 20 سال پيش رجوع کرد تا شرايط مشابهي را مشاهده کرد. در فصل 94-1993 سه تيم بارسلونا، والنسيا و رئال سوسيداد با 12 امتياز رتبه‌هاي اول تا سوم را به خود اختصاص داده بودند و در نهايت آبي اناري‌پوشان قهرمان شدند.

مردان رافائل بنتيس، صدر جدول را به خاطر گل‌هاي خورده کمتر به خود اختصاص داده‌اند. رئال مادريد در هشت بازي، تنها دو گل دريافت کرده است که آنها خارج از خانه بوده‌اند. کيلور ناواس با درخشش در دروازه رئال، نزد هواداران محبوبيت زيادي پيدا کرده است و مادريدي‌ها به او اعتماد پيدا کرده‌اند.

سلتاويگو امتياز مثبتي نسبت به ديگر تيم‌ها دارد. مردان بريسو تاکنون از هيچ تيمي شکست نخورده‌اند. آن‌ها در بازي‌هاي خانگي نيز از ديگر تيم‌ها برتر هستند. سه پيروزي و يک تساوي، آمار اين تيم در بازي‌هاي خانگي است. نوليتو، مهاجم سلتا همچون کريستيانو رونالدو، 6 گل به ثمر رسانده است.