صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

قوانین تکواندو تا پایان المپیک ریو تغییر نمی‌کند

قوانین تکواندو تا پایان المپیک ریو تغییر نمی‌کند

رييس فدراسيون جهاني تکواندو اعلام کرد تا پايان مسابقات ريو 2016 هيچ تغييري در قوانين امتيازدهي در مسابقات تکواندو ايجاد نخواهد شد. به نقل از Inside the games، پيش از اين نيز نگراني‌هايي درباره سنسورهاي الکترونيکي وجود داشت. بحث‌هايي نيز درباره استفاده از تاکتيک‌هاي دفاعي براي گرفتن امتياز شده بود.

چونگ وون چو، رييس فدراسيون جهاني تکواندو اعلام کرده بود که بعد از مسابقات قهرماني جهان در ماه مي، کميته‌ اختصاصي براي ايجاد تغييرات در قوانين تکواندو تشکيل خواهد شد تا مسابقات هيجان بيشتري داشته باشند.

برداشتن سنسورهاي داخل جوراب ورزشکاران و حذف کردن امتياز ضربه زدن با بغل پا از پيشنهاداتي بود که ارائه شده بود اما با اين حال اعلام شد که هيچ تغييري از بازي‌هاي المپيک ريو 2016 انجام نخواهد شد.

چو اعلام کرد که تغييرات انجام نخواهد شد، زيرا ورزشکاران گيج مي‌شوند و نمي‌توانند تا زمان بازي‌هاي المپيک به قوانين جديد عادت کنند.

گفته مي‌شود که در قوانين فعلي نيازي به شيوه بازي پويا و حمله کردن نيست، زيرا روش‌هاي ساده‌تري براي امتياز گرفتن وجود دارد. چو که به تازگي از سفر به ريو بازگشته، اعلام کرد که آمادگي خوبي براي برگزاري بازي‌ها وجود دارد و اميدوار است که بازي‌هاي موفقيت آميزي در ريو برگزار شود.