صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پله: هیچ بازیکنی درخشش من را تکرار نکرده است

 پله: هیچ بازیکنی درخشش من را تکرار نکرده است

ستاره بزرگ تاريخ فوتبال برازيل خود را برتر از هر بازيکني مي‌داند. او مي‌گويد هيچ بازيکني نتوانسته است که درخشش او را در مستطيل سبز تکرار کند. به نقل از روزنامه مارکا، پله، مرواريد سياه فوتبال برازيل تولد 75 سالگي خود را جشن گرفت. او سابقه سه قهرماني با سلسائو در جام‌هاي جهاني 1958، 1962 و 1970 را در کارنامه دارد.

پله يکي از بزرگ‌ترين ستارگان تاريخ فوتبال جهان است اما جالب اين که او خود را بهترين مي‌داند و بر اين باور است که هيچ بازيکني نتوانسته درخشش او را در مستطيل سبز تکرار کند.

پله در گفت‌وگويي که با روزنامه مارکا اسپانيا داشت، گفت: من را ببخشيد که عادل نيستم اما بايد بگويم که هيچ بازيکني را تا الان نديده‌ام که درخشش من در جام‌ جهاني 1970 را تکرار کرده باشد. هر بازيکني زمان خاصي دارد و الان دوران مسي و کريستيانو رونالدو است. هر چند اين دو بازيکن بزرگ هستند اما به پله و مارادونا نمي‌رسند.

هر چند برازيل مدت‌هاست که از روزهاي اوج خود فاصله گرفته اما پله همچنان بر اين باور است که سلسائو فوتبال زيبايي را به نمايش مي‌گذارد. او گفت: فوتبال برازيل هنوز هم پتانسيل و توانايي بالايي دارد اما آن چه روشن است اين که ديگر کشورها پيشرفت زيادي داشته‌اند و اين کار ما را سخت کرده است.

ستاره بزرگ تاريخ فوتبال برازيل در پايان سخنان خود گفت که شرايط جسماني او خوب و نسبت به قبل بهتر شده است.