صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

همیلتون قهرمان جایزه بزرگ آمریکا شد

همیلتون قهرمان جایزه بزرگ آمریکا شد

راننده انگليسي تيم مرسدس براي سومين بار به مقام قهرماني در فرمول يک جهان دست يافت. به نقل از مارکا، لويس هميلتون براي سومين بار قهرمان فرمول يک جهان شد. راننده بريتانيايي در ر‌قا‌بتي نزديک توانست سومين عنوان قهرماني‌اش را پس از پيروزي در مسابقات جايزه بزرگ آمريکا به دست آورد. اين دهمين پيروزي او در اين سال است.

هميلتون در پيست آستين، نيکو روزبرگ را پشت سر گذاشت. راننده مرسدس که در سال‌هاي 2008 و 2014 قهرمان شده بود، فصل جديد را با قدرت آغاز کرده است و سومين عنوان قهرماني خود را جشن گرفت.

نفر سوم نيز آلماني ديگري به نام سباستين فتل در دور پنجم، با تغيير موتور فراري خود از نفرات برتر عقب افتاد و در نهايت در پشت سر دو راننده مرسدس قرار گرفت.

هميلتون با کسب 327 امتياز بالاتر از 251 امتياز فتل و 247 امتياز روزبرگ در مقام نخست قرار گرفت.

اين مسابقات با حوادث زيادي همراه بود و هميلتون به لطف اشتباه روزبرگ قهرمان شد. راننده آلماني زماني که از همه جلوتر بود، با خروج از پيست اجازه داد تا هميلتون از او پيشي بگيرد. روزبرگ در اين‌باره گفت: باور کردني نيست. خيلي ناراحت و غمگين هستم. متوجه نشدم چطور اين اتفاق افتاد.سرخيو پرس، راننده مکزيکي به مقام پنجم دست يافت و پشت سر مکس فراستبان هالندي قرار گرفت. تورو روسو مادريدي، ششمين نفري بود که از خط پايان عبور کرد اما به دليل تخلف در جايگاه هشتم قرار گرفت. فرناندو آلونسو به دليل برخورد با موتر ديگري از پيست خارج شد و به مقام يازدهم رسيد.