صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برازیلیا از میزبانی بازی‌های ریو انصراف می‌دهد

برازیلیا از میزبانی بازی‌های ریو انصراف می‌دهد

مشکلات مالي شهر برازيليا ممکن است باعث شود به عدم ميزباني آن از ديدارهاي فوتبالي ريو 2016 بينجامد. به نقل از Inside the games، قرار است هفت بازي از مسابقات فو‌تبا‌ل ريو 2016 در استاديوم گارينشا برازيليا برگزار شود که بازي پلي‌آف بين هالند و برازيل نيز از جمله آنها است.

با وجود اين به نظر مي‌رسد اين ميزباني هزينه زيادي براي برازيليا داشته باشد. گفته مي‌شود 839 ميليون يورو هزينه اين استاديوم مي‌شود، در حالي که پيش از اين، 316 ميليون يورو هزينه پيش‌بيني شده بود.

کميته‌ برگزاري ريو 2016 تا اواسط ماه جاري ميلادي به برازيليا مهلت تصميم‌گيري داده است. آنها بايد در زمان مشخص شده قرارداد امضا کنند. در غير اين صورت، ميزباني را از دست خواهند داد.

ليلا باروس، دبير کل ورزش برازيل در اين‌باره به رويترز گفت: در حال‌ حاضر در حال انجام کارهاي داخلي هستيم تا بفهميم مي‌توانيم قرارداد امضا کنيم يا نه اما هنوز کاملا اين مساله مشخص نيست. هنوز معلوم نيست اگر بازي‌ها در جاي ديگري برگزار شوند، چگونه خسارت کساني که بليت بازي‌ها را خريده‌اند، پرداخت کنيم.

استاديوم گارينشا با 70 هزار صندلي، دومين استاديوم بزرگ برازيل محسوب مي‌شود. برازيليا به دليل مشکلات اقتصادي براي تامين هزينه‌هاي سالانه خود همواره با چالش مواجه بوده است. مسئولان هنوز نمي‌دانند برگزار کردن هفت بازي در برازيليا چقدر براي اين شهر هزينه در بر دارد.

شهردار برازيليا به تازگي تغيير کرده است و اين شهر بومي در حدود يک ميليارد يورو هزينه دارد. يکي از مسئولان شهرداري برازيليا مي‌گويد: اين شهر نمي‌تواند بازي‌هاي المپيک فو‌تبا‌ل را برگزار کند. هنوز به سختي مي‌توان حقوق کارمندان را پرداخت کرد.

شهرهاي ريودوژانيرو، سائوپائولو، بلوهوريزنته، مانائوس و سالوادور، ديگر شهرهايي هستند که قرار است ميزبان بازي‌هاي المپيک فو‌تبا‌ل باشند. استاديوم‌هاي اين شهرها براي بازي‌هاي جا‌م جها‌ني سال گذشته ساخته شده‌اند.