صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بهترین دوندگان ماراتن سال انتخاب شدند

بهترین دوندگان ماراتن سال انتخاب شدند

اليود کيپچوگه از کنيا و ماره ديبابا از اتيوپي بهترين دوندگان ماراتن مرد و زن سال معرفي شدند. به نقل از Inside the games، کيپچوگ دو بار در المپيک مدال آورده است. او در سال 2003 در مسابقات قهرماني جهان در پنج هزار متر قهرمان شد.

کيپچوگه که به تازگي 31 ساله شده است در ماراتن لندن در ماه اپريل توانست رکورد دو ساعت و چهار دقيقه و 42 صدم ثانيه را از خود بر جاي بگذارد. بهترين رکورد او دو ساعت و چهار دقيقه است که در ماراتن برلين ثبت شد. کيپچوگه بعد از انتخاب شدن به عنوان دونده ماراتن برتر سال گفت: اين يک روز مهم براي من است که هميشه در خاطرم باقي خواهد ماند. اين اولين بار است که در دوران کار حر‌فه‌اي‌ام چنين جايزه‌اي مي‌گيرم. من بايد از همه کساني که در 15 سال اخير به من کمک کرده‌اند تشکر کنم، به خصوص از مربي‌ام پاتريک سانگ و بسياري ديگر متشکرم. سال آينده مي‌خواهم در ماراتن المپيک ريو مدال طلا بگيرم. من مدال طلاي المپيک ندارم. همچنين اميدوارم که روزي بتوانم رکورد جهاني را کسب کنم.  ماره ديبابا توانست در مسابقات قهرماني جهان پکينگ مدال طلا کسب کند. او همچنين توانست در ماراتن شيکاگو قهرمان شود. ديباباي 26 ساله در سال 2009 براي آذربايجان مسابقه داد. بعد از آن او دوباره براي اتيوپيا کشور خود مسابقه داد. او در ماراتن زيامن چين توانست رکورد دو ساعت و 19 دقيقه و 52 ثانيه را از خود بر جاي بگذارد.

ديبابا نيز درباره انتخاب شدن خود گفت: گرفتن اين جايزه براي من بسيار خاص بود. خوشحالم که اين جايزه را در مصر خانه اصلي ماراتن کسب کردم. من از تاريخ 2500 ساله ماراتن اطلاع دارم و خوشحالم که مي‌توانم قسمتي از آن باشم. مراسم اهداي جوايز سالانه د‌و‌و‌ميد‌ا‌ني امسال به دليل دستگيري لامين دياک لغو شده و تنها برترين ها بدون برگزاري مراسمي معرفي مي‌شوند.