صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

خداحافظی جهان فو‌تبا‌ل با «رائول گونسالس»

خداحافظی جهان فو‌تبا‌ل با «رائول گونسالس»

بامداد ديروز (دوشنبه) ستاره شماره هفت اسپانيايي از دنياي فو‌تبا‌ل خداحافظي کرد.

به نقل از مارکا، 29 اکتبر سال 1994 بود که ماجراجويي رائول گونسالس بلانکو در فو‌تبا‌ل آغاز شد و شانزدهم نوامبر سال 2015 نقطه پايان آن بود. رائول در 1013 بازي‌اش، 427 گل به ثمر رساند و به 22 عنوان قهرماني دست يافت.

لحظه خداحافظي او خاطره انگيز شد. دوران بازيگري پله، ستاره بارزيلي نيز در باشگاه «کاسموس» نيويورک با فتح جام ليگ آمريکاي شمالي به پايان رسيد. رائول نيز به همين صورت و با اضافه شدن جامي ديگر به افتخاراتش، با دنياي فو‌تبا‌ل خداحافظي کرد. مهاجم سابق ر‌ئال‌ ماد‌ريد هميشه سعي داشت گلزني کرده و به کسب پيروزي تيمش کمک کند. در آخرين تيمش با وجود سن بالا، چيزي کم نداشت و همچون دوران جواني‌اش مي‌دويد و قصد داشت به سرمربي‌اش ثابت کند که بازيکن مهمي است. رائول، شروع و پايان دوران بازيگري‌اش را با پيروزي پشت سر گذاشت. شماره «هفت» اسپانيايي در اولين بازي‌اش برابر رئال ساراگوسا قرار گرفت و در آخرين بازي نيز در فينال ليگ آمريکاي شمالي به همراه کاسموس برابر «اوتاوا فري» قرار گرفت.

او در اين ديدار بهترين بازي‌اش را به نمايش نگذاشت اما بخشي از توانايي‌هايش را نشان داد. هوشمندانه عمل کرد و به هم تيمي‌هايش کمک کرد تا بتوانند بازي بهتري ارائه دهند. سلرينو در اين بازي هت تريک کرد و پيروزي را براي نيويورکي‌ها به ارمغان آورد و رائول را به هدف نهايي‌اش يعني فتح پانزدهمين فينال و خداحافظي با جام از دنياي فو‌تبا‌ل رساند.