صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دو مدال نقره بدمینتون باز چینی از او گرفته شد

دو مدال نقره بدمینتون باز چینی از او گرفته شد

به دليل مثبت شدن تست دوپينگ بدمينتون‌باز چيني، دو مدال نقره‌اش در بازي‌هاي يونيورسياد 2015 در گوانگجو از او پس گرفته شد.

به نقل از Inside the games، يو در مسابقات دابل زنان و مسابقات تيمي مختلف مدال نقره را کسب کرده بود.

فدراسيون جهاني بدمينتون، جريمه بيشتري براي او در نظر خواهد گرفت. به نظر مي‌رسد که هم تيمي‌هاي او مدال‌هاي خود را نگه داشته‌اند.

سخنگوي فدراسيون ورزش‌هاي دانشگاهي اين خبر را تاييد کرد. او در اين‌باره گفت: سه روز قبل از رفتن به گوانگجو FUSC تست دوپينگ بر روي تمامي ورزشکاران انجام داد و تست دوپينگ يو منفي بود. با اين حال يکي از تست‌ها دوپينگ معمولي که در حين مسابقات از او گرفته شد، مثبت اعلام شده است.  اين خبر توجه‌ها را به مساله دوپينگ در چين بيشتر مي‌کند. بعد از اعلام دوپينگ سيستماتيک در روسيه از سوي وادا چين نيز يکي از کشورهايي معرفي شده است که مشکل دوپينگ در آن وجود دارد. در گذشته رسوايي‌هاي زيادي در زمينه دوپينگ براي چين اتفاق افتاده است. در باز‌ي‌هاي آ‌سيا‌يي 1994 هيروشيما، يازده ورزشکار شنا و بايسکل سوار چين تست دوپينگ‌شان مثبت اعلام شد.

در ماه جنوري، سان يانگ، قهرمان المپيک بعد از مثبت شدن دوپينگش يک سال محروم شد. «مورد ونييي»، شناگر 17 ساله چيني که يک هفته‌ بعد از قهرماني در بازي‌هاي جوانان چين، بعد از بيدار شدن از خواب جان خود را از دست داد نيز مشکوک به نظر مي‌رسد. اين شناگر کالبد شکافي نشد و 48 ساعت بعد به خاک سپرده شد.