صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دوومیدانی‌کاران آمریکا و اتیوپیا بهترین‌های سال 2015

دوومیدانی‌کاران آمریکا و اتیوپیا بهترین‌های سال 2015

دووميداني کاران آمريکا و اتيوپيا عنوان بهترين‌هاي سال 2015 را از آن خود کردند. مراسم انتخاب بهترين‌هاي دووميداني سال 2015 در موناکو برگزار شد و دووميداني کاران اتيوپيا و آمريکا به عنوان بهترين‌هاي اين سال انتخاب شدند.

«اشتون ايتون» دووميداني کار ماده دهگانه تيم ملي آمريکا با پشت سرگذاشتن حريف نامدار خود «يوسين بولت» جامائيکايي و هم چنين «کريستين تيلور» هم‌وطن پرش سه گام خود موفق شد عنوان بهترين دووميداني کار سال را از آن خود کند.

«ايتون» در رقابت‌هاي جهاني چين با شکست رکورد دهگانه جهان مدال طلاي اين رقابت‌ها را به دست آورد. اين دووميداني‌کار آمريکايي با 9045 امتياز موفق شد رکورد جهاني اين ماده را بهبود ببخشد.

در بخش زنان نيز «گنزبه دي بابا» از اتيوپيا که موفق شد در دهمين مرحله ليگ الماس در موناکو بعد از 22 سال رکورد دوي 1500 متر زنان را جابه جا کند، عنوان بهترين دووميداني کار 2015 را در اين بخش به دست آورد. «دي بابا» رکورد دوهاي 1500 متر، 3 هزار و 5 هزارمتر داخل سالن جهان را نيز در اختيار دارد. او هم‌چنين در رقابت‌هاي جهاني چين در 1500 متر مدال طلا و در 5 هزار متر مدال برنز را از آن خود کرد. ديگر نامزدهاي دريافت اين جايزه در بخش زنان «دافنه شيپرز» از هالند در دوهاي سرعت و «آنيتا ولودارژک» از پولند در پرتاب چکش بودند.

سال گذشته «رينو لاويني» دووميداني‌کار پرش با نيزه فرانسه و «والري آدامز» پرتابگر وزنه نيوزيلندي به ترتيب بهترين دووميداني‌کاران مرد و زن سال 2014 شدند.