صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تيم ملى پرورش اندام با مقام قهرمانى جنوب آسيا به کشور بازگشت

تيم ملى پرورش اندام با مقام قهرمانى جنوب آسيا به کشور بازگشت

تيم ملى پرورش اندام که مقام قهرمانى بازى هاى پرورش اندام جنوب آسيا را کسب کرده است، روز پنجشنبه به کشور بازگشت. اين تيم در ميدان هوايى، مورد استقبال هيئت رهبرى کميته ملى المپيک، چند تن از اعضاى ولسى جرگه و ورزشکاران نيز قرار گرفتند. تيم پرورش اندام با کسب هفت مدال، عنوان قهرمانى هفتمين دور مسابقات پرورش اندام جنوب آسيا را، براى کشور به ارمغان آورده است.
باور هوتک رئيس فدراسيون پرورش اندام، به آژانس خبرى پژواک گفت که تيم افغانستان با کسب سه مدال طلا، سه نقره و يک برنز، توانست مقام قهرمانى مسابقات پرورش اندام را که به تاريخ ١٢ جوزا در بوتان برگزار شده بود، کسب نمايد.
وى افزود در اين رقابت ها که شام ١٤ جوزا پايان يافت، شکرالله هلمندى، حميدالله شيرزاد و زمرى، توانستند مدال طلا را براى کشور کمايى کنند.

حميدالله شيرزى که در وزن ٧٥ کيلوگرام، توانست مقام قهرمانى را از آن خود نمايد، در ميدان هوايى کابل به پژواک گفت: ((زمانى که به اين مقام دست يافتم و بيرق کشور عزيز ما به اهتزاز درآمد و سرود ملى خوانده شد، از شوق اشک ميريختم.))
در هفتمين دور مسابقات پرورش اندام جنوب آسيا، تيم افغانستان با ١٠ ورزشکار در ده وزن و دو مربى و دو نفر هيئت، و همچنين ورزشکاران بوتان، بنگلديش، نيپال، سريلانکا و مالديف شرکت داشتند که پاکستان و هند، مقام هاى دوم و سوم را کسب کردند.

در پايان اين مسابقات، کانگرس فدراسيون کشورهاى جنوب آسيا، باور هوتک رئيس فدراسيون پرورش اندام افغانستان را به حيث معاون و زبير محسن سکرتر جنرال فدراسيون پرورش اندام را به حيث سکرتر جنرال فدراسيون پرورش اندام جنوب آسيا، انتخاب نمود. گفتنى است که تيم پرورش اندام کشور، در مسابقات سال ٢٠١٠ در نيپال، با به دست آوردن پنج نقره و چهار برنز، توانست مقام قهرمانى را برای افغانستان کسب نمايد.
طبق معلومات رياست فدراسيون پرورش اندام، ۱۱۵۰كلپ پرورش اندام، در سطح كشور وجود دارند،كه ۲۰۰کلپ از آنها در كابل فعاليت ميکنند.(پژواک)