صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ سرطان ۱۴۰۳

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار رئیس یوونتوس به رئال و بارسا در مورد طرح CVC

هشدار رئیس یوونتوس به رئال و بارسا در مورد طرح CVC

آندرهآ انیلی رئیس یوونتوس نیز یکی از مخالفان بنیاد سرمایه گذاری CVC در لیگ های اروپایی است.
چهارشنبه هفته گذشته بود که رسانه های اسپانیایی اعلام کردند لالیگا قصد دارد 10 درصد سهام خود را برای 50 سال آینده به یک بنیاد سرمایه گذاری ورزشی به نام CVC " واگذار کند و در عوض 2700 میلیون یورو پول به این نهاد تزریق می شود که بین باشگاه ها بر اساس حق پخش تلویزیونی 7 سال اخیرشان و نیز نتایج ورزشی آنها در این مقطع، تقسیم خواهد شد.
قرار بود در صورت تصویب طرح، به بارسا 270 و به رئال 261 میلیون یورو تعلق بگیرد که در این صورت بارسا می توانست با لیونل مسی تمدید کند و رئال برای جذب امباپه نیز صاحب بودجه کافی می شد ولی رئال خیلی زود بر علیه این طرح ایستاد و اعلام کرد که از لالیگا شکایت خواهد کرد. بارسلونا نیز یک روز دیرتر مخالفت خود را رسما اعلام کرد و ساعاتی بعد نیز مشخص شد تمدید با مسی به بن بست خورده و این فوق ستاره از بارسا جدا خواهد شد.
پریروز در بارسلونا جلسه ای بین فلورنتینو پرز(رئال)، خوان لاپورتا(بارسا) و آندرهآ آنیلی رئیس یوونتوس برگزار شد که محوریت آن در مورد سوپرلیگ اروپا بود اما طبق ادعای آاس، آنیلی در این نشست به پرز و لاپورتا توصیه کرده است که روی مخالفت خود با بنیاد CVC بمانند چرا که این بنیاد پیش از این قصد خرید سهام سری آ را داشت ولی با مخالفت یوونتوس، اینتر و میلان قضیه منتفی شد. طبق نظر آنیلی، این کمک مالی در واقع باشگاه ها را تنها در کوتاه مدت غنی می کند ولی در میان و دراز مدت فقیر خواهد کرد.
طرح کمک مالی CVC قرار است در مجمع باشگاه های اسپانیایی بررسی شود ولی بعید است با مخالفت رئال، بارسا و نیز بیلبائو به جایی برسد. لاپورتا در این مورد گفته بود که نمی خواهد بارسا را در 50 سال آینده تحت ریسک مالی قرار دهد.