صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۳

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مسابقات المپیک تابستانی امسال در توکیو پایان یافت

مسابقات المپیک تابستانی امسال در توکیو پایان یافت

مسابقات المپیک تابستانی سرانجام به تاریخ ۲۳ جولای امسال آغاز شد. اکنون این مسابقات با سخنرانی توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک یکشنبه ۸ ماه اگست حوالی ساعت ۱۰ و ۷ دقیقه یک شنبه شب به وقت جاپان پایان یافت.
مسابقات تابستانی المپیک که با عنوان رسمی «بازی های المپیاد XXXII » قرار بود در تابستان سال ۲۰۲۰ برگزار گردد؛ به دلیل پاندمی کرونا یکسال به تعویق افتاد. توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در پایان این مسابقات گفت که برگزاری این مسابقات « امید و اعتماد»را به مردم هدیه کرد.
در بازی های المپیک امسال پر دستاورد ترین کشور ایالات متحده امریکا خوانده شده است. ورزشکاران این کشور توانستند که در ادام ه این مسابقات ۳۹ مدال طلا، ۴۱ مدال نقره و ۳۳ مدال برنز را از آن خود کنند.
قبلاً در مراسم افتتاح، ورزشکاران با هموطنان خودشان در ستدیوم ماراکانا ظاهر شدند. اما در مراسم پایانی در ماراکانا چنین نبود، زیرا همه ورزشکاران یکجا باهم راه می رفتند تا وحدت و همبستگی را به نمایش بگذارند.
کشور چین با ۳۸ مدال طلا، ۳۲ نقره و ۱۸ مدال برنز در جایگاه دوم قرار گرفت و مقام سوم را با ۲۷ مدال طلا، ۱۴ مدال نقره و ۱۷ مدال برنز کشور میزبان جاپان گرفت.
قرار است درست ۱۸۰ روز بعد از بازی های المیپک توکیو مسابقات زمستانی المپیک در پیکنگ برگزار گردد.
دور بعدی مسابقات المپیک در سال ۲۰۲۴ در پاریس برگزارمی شود.