صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ سرطان ۱۴۰۳

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جنگ رئال مادرید و لالیگا رسما کلید خورد

جنگ رئال مادرید و لالیگا رسما کلید خورد

باشگاه رئال مادرید طی بیانیه ای مخالفت رسمی خود  با قرارداد لالیگا با کمپانی CVC را اعلام کرد.
در روز 4 اگست بود که یک شرکت خصوصی 10 درصد از سهام یکی از بزرگترین برندهای فوتبال دنیا یعنی لالیگا را از آن خود کرد. بلافاصله بعد از اعلام این خبر مخالفتها با آن آغاز شد و در راس آنها رئال مادرید و بارسلونا قانونی بودن این توافق را زیر سوال بردند. اما لوس بلانکوس حالا یک قدم فراتر گذاشته و بیانیه ای در این باره منتشر کرده است.
در بیانیه رئال مادرید که در وب سایت رسمی این باشگاه منتشر شده آمده است: " هیئت رئیسه باشگاه رئال مادرید طی جلسه ای در ساعت 11 دیروز به این نتیجه رسید که بر علیه مدیرعامل لالیگا آقای خاویر تباس و آقای خاویر دجیم گویارو، مسئول CVC و همچنین دیگر اعضای کمپانی CVC ،  اقدام حقوقی، کیفری، مدنی و قانونی انجام نماید.
همچنین هیئت رئیسه تصمیم گرفت که اقداماتی قانونی در رابطه با باطل کردن هر نوع توافق با لالیگا که در تاریخ 12 اگست 2021 بین لالیگا و CVC صورت گرفت، را انجام دهد."
گفتنی است طی روزهای گذشته گزارش ها حاکی از آن بود که این قرارداد به نوعی یک دام برای بارسلونا بوده است. در واقع خاویار تباس به دنبال این بوده که موافقت بارسلونا در رابطه با این قرارداد را به دست بیاورد تا در سمت مقابل هزینه تمدید قرارداد لیونل مسی تامین شود اما نهایتاً خوان لاپورتا تن به این کار نداد و فوق ستاره آرژانتینی نیز از بارسا جدا شد.