صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مكزيك قهرمان جام طلايي كونكاكاف شد

مكزيك قهرمان جام طلايي كونكاكاف شد

تيم ملي فوتبال مكزيك با برتري 4 بر 2 مقابل آمريكا براي ششمين بار به عنوان قهرماني در رقابت هاي جام طلايي كونكاكاف دست يافت.
به گزارش منابع خبري، تيم مكزيك شنبه شب همانند فينال رقابت هاي 2009، تيم آمريكا را شكست داد و براي دومين دوره پياپي قهرمان مسابقات آمريكاي شمالي، مركزي و حوزه درياي كارائيب شد.
تيم مكزيك با اين قهرماني جواز حضور در مسابقات جام كنفدراسيون در سال 2013 را هم به دست آورد.

بعد از اين ديدار 'خاوير هرناندز' بازيكن منچستريونايتد انگليس به عنوان ارزشمندترين بازيكن مسابقات انتخاب شد. وي در جريان اين رقابت ها در مجموع 7 گل به ثمر رساند.تيم هاي مكزيك و آمريكا از سال 1991 تاكنون از 11 دوره اي كه مسابقات جام طلايي به شكل كنوني خود برگزار شده است، 10 عنوان قهرماني را به خود اختصاص داده اند.

فينال جام طلايي كونكاكاف در حضور 93420 تماشاگر در ورزشگاه 'روز باول' در نزديكي لس آنجلس آمريكا برگزار شد. اين تعداد تماشاگر در تاريخ مسابقات جام طلايي بي سابقه بود.
در ديدار فينال جام طلايي كونكاكاف ابتدا تيم آمريكا با گل هاي 'مايكل بردلي' و 'لاندن دانووان' پس از 23 دقيقه 2 بر 0 جلو افتاد، اما در ادامه اين برتري خود را از دست داد و در نهايت شكست خورد.
دانووان در اين بازي سيزدهمين گل خود در مسابقات جام طلايي را به ثمر رساند و در صدر گلزنان تاريخ اين رقابت ها قرار گرفت.
گل هاي مكزيك را هم 'پابلو باررا' در دقايق 29 و 50، 'آندرس گوآردادو' در دقيقه 36 و 'جيواني دوس سانتوس' در دقيقه 76 به ثمر رساندند.