صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بغلان قهرمان ووشو زون شمالشرق شد

بغلان قهرمان ووشو زون شمالشرق شد

مسابقات ووشو قهرمانی زون شمال شرق کشور با قهرمانی تیم ولایت بغلان به پایان رسید. این مسابقات با اشتراک ٦٠تن ووشوکار از ولایات شمال شرقی تخار و کندز به میزبانی ولایت بغلان روزجمعه برای یک روز راه اندازی شده بود.
احمدشاه مومنی آمر ورزشی ولایت بغلان، ٢٥سرطان به خبرنگاران گفت که این مسابقات در هشت وزن برگزار شد.

به گفتۀ وی، در پایان این مسابقات، تیم بغلان با کسب ٤ مدال طلا، ٤ مدال نقره و ٤ مدال برونز قهرمان شده و بعد از آن نیز؛ تیمهای ولایت کندز با ٤ مدال طلا، ٣ نقره و٣ مدال برونز و تخار با یک نقره و یک برونز در مکانهای دوم و سوم قرار گرفتد.

مومنی افزود که بنا بر برخی مشکلات، تیم ولایت بدخشان، موفق به حضور در این مسابقات نشد. وی هدف از راه اندازی این مسابقات را شناسایی چهره های برتر برای دعوت به تیم منتخب زون شمال شرق؛ بیان کرد.

محمد نصیر یکتن از ورزشکاران ولایت بغلان که در این مسابقات قهرمان شده بود گفت :«از ایکه قهرمان شدم، بسیار خوش هستم.» به گفتۀ وی، این مسابقات در سطح بالا و با اشتراک ٦٠ تن از ووشوکاران جوان از زون شمال شرق کشور براه انداخته شد بود.

یحیی یکتن از ووشوکاران ولایت تخار گفت :«نتیجه ای مسابقات قناعت بخش بود.» وی از مقامات خواست تا اینگونه مسابقات را گسترش دهند تا ووشوکاران رشد کرده و استعداد خود را بروز دهند.