صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مربیان فوتبال زون شمالشرق سند درجه سه به دست آوردند

مربیان فوتبال زون شمالشرق سند درجه سه به دست آوردند

سی تن از مربیان فوتبال ولایات شمالشرق کشور با شرکت در اولین دوره دوره آموزشی فوتبال، از سوى فيفا، سند درجه سه مربیگری را به دست آوردند. علی عسکر لعلی مربی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، به آژانس خبری پژواک گفت که اين دوره آموزشى با شرکت ٣٠ تن از مربیان ولایات تخار، کندز، بغلان و بدخشان؛ براى چهار روز برگزار گرديده و ٢٩سرطان پایان یافت.

به گفته وی، این دوره آموزشی برای رشد علمی مربیان و آموزش شیوه ها و تاکتیکهای جدید فوتبال در شهر تالقان مرکز ولایت تخار راه اندازی شده بود. لعلی افزود که در ختم اين دوره به شرکت کننده گان، سند درجه سه (D)مربیگری فوتبال داده شد.

منبع اظهارداشت که فيفا براى ارتقاى مربیان در تمامى کشورهاى عضو آن، دوره‌ها را برگزار مي‌کند. وى علاوه کرد که در مراحل بعدی مربیانى که درين دوره شرکت داشتند براى کسب سند مربیگری درجه دوم و اول دعوت خواهند شد.

لعلی از زمان و محل دقیق برگزاری این دوره ها معلومات نداد. سمیع الله مسؤول فدراسیون فوتبال که در این دوره آموزشی شرکت داشته به پژواک گفت:«در این دوره، نکات مهم و ارزشمندی به ما آموزش داده شد.» گفتنى است که پیش از این دوره آموزشی مربیگری فوتبال، یک دوره دو ماه گذشته توسط مربیان فيفا در کابل نیز دایر شده بود.