صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فوتباليستي با ثروت 245 ميليون دالري

فوتباليستي با ثروت 245 ميليون دالري

رونالدو: اول پسرم، دوم قرارداد و بعد فوتبال برايم اهميت دارد!

كريس رونالدو قصد ندارد راهي را كه در مادريد شروع كرده نيمه تمام بگذارد. اما برخي مسائل در اين اواخر سبب ناراحتي او شده، مثل گزارش‌هاي نه‌چندان واقعي كه راجع به او چاپ شده است.

گزارش يكي از روزنامه‌هاي انگليسي درباره پيشنهاد او به منچستر سيتي و همچنين برآورد مجله فوربس كه او را در رديف ثروتمندان جهان آورده و دارايي او را 160 ميليون دالر برآورد كرده است. كريس ضمن رد اين گزارش‌ها رقم دقيق ثروت خود را 245 ميليون دالر ذكر مي‌كند و از ما هم مي‌خواهد اين رقم را بدرستي درج كنيم.

او در فوتبال به رقابت با سايرين و لوكس بودن زندگي اهميت زيادي مي‌دهد و شايد به اين خاطر باشد كه ماهيانه حداقل 8 هزار دالر صرف خريد البسه و كفش مي‌كند، ولي در كنار اين، خانواده او از اهميت زيادي برايش برخوردار است: «براي من پسرم پيش از هر چيز قراردارد و مهم‌ترين چيزي است كه در زندگي دارم. بعد از او فوتبال قرار مي‌گيرد و پس از آن هم البته پول!»كريستيانو رونالدو جونيورنام پسررونالدو است. او هنوز قصد ندارد نام مادر پسرش را فاش كند و گفته مي‌شود حق‌السكوت 10ميليون دالري بابت اين كار پرداخت كرده است. پسر، در اكثر مسابقات پدرش در رئال‌مادريد همراه با مادربزرگش دلورس حضور دارد.

حضور او براي هر مسابقه با هليكوپتر اختصاصي صورت مي‌گيرد و بهترين شركت‌هاي توليد البسه، براي او لباس‌هاي اختصاصي توليد مي‌كنند.رونالدو با افتخار ادامه مي‌دهد: «او پيراهن شماره 7 ويژه رئال مادريد را هم گاهي به تن مي‌كند و هر زمان كه گلي به ثمر مي‌رسانم او را در سكوها پيدا مي‌كنم و به او اشاره مي‌كنم.

البته من به مسائل امنيتي فرزندم هم حساس هستم و براي حضور او در ورزشگاه به منظور تماشاي بازي‌ها از چند محافظ ويژه استفاده مي‌كنم. دوست دارم او هم فوتباليست شود، ولي البته حق انتخاب هم برايش قائل هستم. او زمان زيادي دارد تا درباره آينده‌اش تصميم بگيرد. البته در آينده براي استفاده از ثروت و وسايل لوكس، محدوديت‌هايي برايش ايجاد مي‌كنم و دوست دارم او فردي مذهبي و مقيد به ارزش‌هاي اخلاقي باشد. خود من هم فردي مذهبي هستم و با اين‌كه در فقر بزرگ شدم، اما فرزندم در ثروت بزرگ خواهد شد.من با مردم عادي زندگي كردم و دوست دارم او هم با ساير بچه‌هاي عادي بزرگ شود.

البته هنوز براي آموزش او در آينده تصميم نگرفته‌ام. من در خانواده فقيري بزرگ شدم و كادوي كريسمس و تولد نداشتيم. من يك اتاق داشتم كه بايد با برادران و خواهرانم تقسيم مي‌كردم. خانه ما خيلي كوچك بود، ولي ما در كنار هم با عشق و محبت بزرگ شديم و براي ما اين زندگي عادي بود چون باقي مردم در كنار ما هم به اين سبك زندگي مي‌كردند.»

اما زندگي رونالدو حالا شرايط متفاوتي پيدا كرده است و شايد فرزند رونالدو آن طور كه پدرش مي‌خواهد نتواند بسادگي و به دور از تاثيرات ثروت زندگي كند: «من هزاران يورو هزينه كرده‌ام تا عبارت CR7 را روي پنجره‌هاي خانه 8 ميليون يورويي‌ام كنده‌كاري كنم و البته اين نشان روي تمامي ‌وسايل خانه حتي روي بشقاب‌ها هم ديده مي‌شود. اين تجملي‌ترين كاري است كه انجام داده‌ام.»

رونالدو با حقوقي كه از رئال‌مادريد مي‌گيرد در كنار درآمد ناشي از اسپانسرها، ثروتمندترين فوتباليست جهان به شمار مي‌آيد، اما اخيرا گزارشي چاپ شد كه اشاره به درخواست‌هاي مالي او از منچستر سيتي براي انتقال به اين تيم داشت. او درباره اين قضيه مي‌گويد: «اين درست است كه اگر بخواهم از اسپانيا بروم به ليگ برتر بازمي‌گردم، اما زمان آن نرسيده ومي‌خواهم اول در ليگ قهرمانان با رئال مادريد قهرمان شويم. اگر من به ليگ برتر برگردم در باشگاهي در شمال غربي كشور بازي مي‌كنم و از لندن خوشم نمي‌آيد.»

رونالدو در سال 2003 مورد توجه فرگوسن قرار گرفت و با قراردادي 12 ميليون پوندي به منچستريونايتد رفت. زندگي از آن زمان براي رونالدو كه مادرش آشپز و پدرش باغبان شهرداري بود عوض شد.
او درباره روزهاي كودكي‌اش مي‌گويد: «من در مدرسه بچه معروفي بودم، ولي حتي با يك نفر هم دوستي صميمانه‌اي نداشتم.

دليلش هم اين بود كه علاقه زيادي به مدرسه رفتن در من وجود نداشت. يك روز هم بعد از اين‌كه به طرف معلم، چوکی پرتاب كردم از مدرسه اخراج شدم. در 14 سالگي متوجه شدم در فوتبال استعداد خوبي دارم و اينقدر خوب هستم كه بازي‌هاي نيمه‌حرفه‌اي را شروع كنم، ولي وقتي به يونايتد رفتم باور كردم مي‌توانم بهترين بازيكن جهان باشم.»رونالدو در اين فصل با 53 گل بهترين گلزن اروپا شد و اولين بازيكن تاريخ بود كه در 2 ليگ مختلف كفش طلاي اروپا را كسب كرده است. وقتي از او مي‌پرسيم رمز اين همه موفقيت چيست، با آرامش مي‌گويد: «من مصمم هستم و قوي، خيلي سريع مي‌دوم و خيلي خيلي حرفه‌اي هستم!»