صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بن همام : من هديه داده ام، نه رشوه

بن همام : من هديه داده ام، نه رشوه

رئیس محروم شده کنفدراسیون فوتبال آسیا از خود در برابر اتهامات مختلف از جمله رشوه دهی دفاع کرد. محمد بن همام که از سوی کمیته اخلاقی فیفا به اتهام رشوه دهی در رقابت انتخاباتی فدراسیون بین المللی فوتبال مادام العمر از فعالیت در این رشته محروم شده است، در مصاحبه ای سپ بلاتر رئیس کنونی فیفا را یک دیکتاتور خواند و تاکید کرد اتهام رشوه دهی به او نتیجه یک سوء تفاهم فرهنگی بوده است. بن همام در ادامه تاکید کرد دادن هدیه در فیفا یک امر عادی است و نباید آنرا رشوه قلمداد کرد.وی افزود: تاکید می کنم که این بسیار عادی است.البته من به عنوان هدیه هم پولی به کسی نداده ام اما اگر هم می دادم چیز غیرعادی نبود.
وی به ساعت مچی دست خود اشاره کرد و افزود: این ساعت یک هدیه است.

بن همام گفت در برابر مسئولان فوتبال در کارائیب که مدعی شده اند از او رشوه گرفته اند نمی تواند کاری کند.بهرحال این ادعایی است که فیفا کرده و باید آنرا ثابت کند.متاسفم که در نشست کمیته اخلاقی نیز بین اعضا در این مورد اختلاف وجود داشته اما با این وجود چنین حکمی صادر شده است.اعتقاد دارم که فیفا حتی یک مدرک نیز در مورد اینکه به کسی پول داده باشم ، برای نشان دادن ندارد.

بن همام ادعای هکاری نکردن با بازرسان کمیته اخلاقی فیفا را رد کرد و افزود: آنها تمامی حسابهای شخصی مرا بررسی کرده اند.
وی با تاکید بر پیگیری فرجام خواهی خود گفت بعید می داند در فدراسیونی که او را محروم کرده کسی طرفدارش باشد.وی همچنین قصد دارد این موضوع را در شکایتی رسمی در دیوان داوری ورزش - کاس - مطرح کند. بن همام گفت: دادگاه بین المللی در سوئیس جائیست که می تواند لزوما عدالت را اجرا کند.

این در حالیست که برای چنین پرونده ای ، مقامات کاس ماهها زمان نیاز دارند. بن همام در ادامه خواهان ارائه شواهد فیفا در مورد محرومیت او به صورت علنی شد. وی افزود: من چیزی برای پنهان کردن ندارم و امیدوارم فیفا در این مورد بهانه تراشی نکند.اگر فیفا در مورد روند کار خود اطمینان دارد آنرا به اطلاع رسانه ها برساند تا شواهد خود حقانیت آنها را نشان دهد.من در این ماجرا فرد مغبون هستم ولی هرگز از آنها برای انتشار متن دادخواست شکایت نخواهم کرد.

وی تاکید کرد بر خلاف گزارشها او در کمیته اخلاقی حاضر شده و اتهامات خود را شنیده است ولی وقتی برای سوالات دیگری از او خواسته شده تا به مقر فیفا برود به علت حساسیت موضوع وکلای خود را اعزام کرده است.او استقلال رای کمیته اخلاقی فیفا را زیر سوال برد و افزود : باید دید اعضا این کمیته چگونه تعیین شده اند و چگونه می تواند انتظار داشت تا علیه فیفا رای بدهند ؟ آیا این عدالت است؟ وی اعلام کرد باید برای دریافت گزارش کامل کمیته اخلاقی چند هفته منتظر بماند و سپس تقاضای فرجام خواهی خود را ارائه دهد.

بن همام که از سال 1996 عضو کمیته اجرایی و از سال 2002 رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده اعلام کرد قصد ندارد از سمت خود در این کنفدراسیون استعفا دهد و از دوستانش در ای اف سی خواست تا صبور باشند. او در نامه ای به 46 عضو ای اف سی نوشت که موضوع فرجام خواهی خود را پیگیری می کند و از کشورهای آسیا انتظار حمایت دارد. با وجود امتناع بن همام از امضا نامه استعفا ، نام او از لیست مسئولان اجرایی ای اف سی در پایگاه اینترنتی این فدراسیون حذف شده است.