صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فيفا به دنبال محروميت همكاران بن همام

فيفا به دنبال محروميت همكاران بن همام

كميته اخلاقي فدراسيون جهاني فوتبال 16 عضو فدراسيون كشورهاي حوزه درياي كارائيب را فرا خواند. به دنبال محروميت مادام العمر محمد بن همام، رييس قطري و پيشين كنفدراسيون فوتبال آسيا از تمامي سمت‌هاي فوتبالي به نظر مي‌رسد، 16 عضو ديگر فدراسيون جهاني فوتبال نيز بايد چشم به راه محروميت‌هاي سنگيني باشند.

كميته اخلاقي فيفا به دنبال محروميت بن همام اعلام كرد، پرونده‌اي را بازكرده است كه در آن به بررسي وضعيت 16 عضو فدراسيون فوتبال كشورهاي حوزه درياي كارائيب پرداخته خواهد شد. اتهام اين اعضا آن است كه در ماه می و زماني كه محمد بن همام در ترينيداد و توباگو براي نامزدي رياست فيفا تلاش مي‌كرد، آراي خود را در ازاي دريافت هدايايي به فروش رسانده‌اند.

در اين پرونده‌ تمام رخدادهاي نشست ويژه‌ روزهاي 10 و 11 می 2011 در ترينيداد و توباگو مورد بررسي قرار مي‏گيرد. گفته مي‌شود، بن همام در آن زمان تلاش داشته است، به هر يك از اعضاي فدراسيون فوتبال حوزه درياي كارائيب هداياي به ارزش 40 هزار دالر پرداخته و در ازاي اين رشوه آراي آنها را براي انتخاب رييس جديد فدراسيون جهاني فوتبال از آن خود كند.

پيش از اين كميته اخلاقي فدراسيون جهاني فوتبال محمد بن همام را براي تمام عمر از هر گونه فعاليت فوتبالي محروم كرده بود. اين كميته، رييس 62 ساله قطري را در پرونده‌ پرداخت رشوه مقصر دانست.

اين در حالي است كه خود او تمام اتهام‌ها در مورد پرداخت رشوه از سوي خود را بارها رد و اعلام كرده است، عليه حكم صادره به دادگاه حكميت ورزش رجوع كرده و فرجام خواهي خواهد كرد. يك ماه پيش جك وارنر، از اعضاي برجسته فدراسيون جهاني فوتبال از كشور ترينيداد و توباگو كه گفته مي‌شد در اين رسوايي نقش داشته است، از سمت خود كناره گيري كرده بود.

بر اساس اعلام فيفا، "كالين كلاس"، از اعضاي اين فدراسيون از كشور گويان نيز از هر گونه سمت فوتبالي محروم شد. فدراسيون جهاني فوتبال عنوان كرد، از آنجا كه بررسي‌ها همچنان در جريان است، امكان گشايش پرونده‌هاي ديگري نيز مي رود.